Jedna pobjeda Hrvatice dijeli od Divizije A

Četiri ekipe bore se za tri mjesta u Diviziji A.

Ženska košarkaška reprezentacija do 20 godina uvjerljivom je pobjedom protiv Velike Britanije 72-38 izborila polufinale Europskog prvenstva Divizije B,

Hrvatice su zahvaljujući pobjedi domaćina Izraela protiv Bjelorusije natjecanje u skupini završile na 1. mjestu te će se u polufinalu sastati s Njemačkom koja je u drugoj skupini zauzela drugo mjesto.

Drugi polufinalni par čine Bjelorusija i Slovačka, Pobjednici polufinala ostvarit će izravan plasman u Diviziju A, dok će poraženi dobiti još jednu priliku. Naime i treće mjesto vodi u Diviziju A, pa će borba za broncu ujedno biti i kvalifikacijska utakmica.

Hrvatska i Njemačka polufinale igraju u subotu s početkom u 19.30 sati.

Hrvatska je protiv Velike Britanije imala puno raspoloženih igračica, a prednjačila je Andrea Marić s 14 poena i 13 skokova. Tijekom cijelog susreta Hrvatice su bile bolje, tek je prvih nekoliko minuta pripalo Britankama koje su povele 2-7. No, do kraja prve četvrtine Hrvatska okreće rezultat i bježi na 20-11 nakon čega protivnice više nisu stigle niti blizu rezultatskog egala.