Još jedan reprezentativac dolazi u Split kao pobjednik: Žižić prvak Izraela s Maccabijem!

Bravo, Ante!

Nakon Marija Hezonje, koji je prije nekoliko dana sa svojim Panathinaikosom osvojio naslov grčkog prvaka, još jedna naša uzdanica iz nacionalne vrste je sa svojim klubom otišla do kraja u domaćem prvenstvu. Nije nikakvo iznenađenje da je Maccabi iz Tel Aviva pobjedom protiv Hapoela Gilboe Galil osvojio naslov izraelskog prvaka 55. put u svojoj povijesti, ali nas veseli da je hrvatski reprezentativac na privremenom radu u Obećanoj zemlji Ante Toni Žižić bio neizostavan dio tog uspjeha. Finalna serija se igrala u pomalo zaboravljenom formatu na dvije pobjede, pri čemu je svaka momčad u prve dvije utakmice iskoristila prednost domaćeg terena. Došlo se do majstorice u Tel Avivu, a tu Galilejci ipak nisu imali šanse. Sve je bilo riješeno u prvom poluvremenu, u kojem je Maccabi izgradio prednost od 13 poena, što je u utakmici na mali broj koševa bila nenadoknadiva razlika. Do kraja utakmice Ponos Izraela na krilima sjajnog Scottiea Wilbekina brani sve nasrtaje gostiju i slavi s konačnih 73-67. Žižić je u odlučujućoj utakmici sudjelovao s 4 poena i isto toliko skokova za 21 minutu igre.

Nadamo se da će Žižić zadržati dobru formu za splitski kvalifikacijski turnir za OI u Tokyu, osobito ako LA Clippersi Ivice Zupca doguraju daleko u ovogodišnjem NBA doigravanju.