Još jedna uvjerljiva pobjeda Osijeka, u sljedećem kolu derbi protiv Škrljeva

Autor: KK Vrijednosnice Osijek Photo: KK Vrijednonice Osijek

Ovakvom startu malo tko se nadao.

Večeras su Vrijednosnice Osijek osvojile nove bodove pobijedivši na gostovanju ekipu Zaboka.

U prvoj četvrtini utakmice ekipe su bile podjednake, igralo se koš za koš. Drugu četvrtinu bolje otvaraju Vrijednosnice, u 14.minuti prave prvu veću prednost od +10 košem Makoia, te prvo poluvrijeme završava sa 40:52. U nastavku gosti svojom agresivnošću, boljim postotkom šuta, većim brojem asistencija i ukradenih lopti odlaze na +21 za 53:72.

U posljednjoj dionici Zabok se uspio približiti na 13 koševa zaostatka, no gosti su brzo reagirali te do kraja povećali svoju prednost na +21 za konačnih 73:94.

Domaćine su predvodili Budimir sa 19 i Levanić-Kutni sa 15 koševa, dok su Brokere predvodili Lisica sa 18, Porobić 16, Topolović 14 te Makoi 13.

Trener Vrijednosnica Marko Mandić izvrsno je pripremio svoju mladu ekipu za ovu utakmicu, a igrači su odličnom igrom i energijom zasluženo pobijedili. Sljedeću utakmicu Vrijednosnice igraju u subotu, 02.10.2021. u Osijeku protiv KK Adria Oil Škrljevo u 17:00 h.

KK Zabok - KK Vrijednosnice Osijek 73:94 (21:24, 19:28, 13:20, 20:22)

Zabok: Levanić-Kutni 15, Brocić 7, Črnjević 7, Budimir 19, Popić 8, Martinko, Krajinović, Buljević 8, Vručinić 4, Ćutuk 5, Antonić, Elčić. Osijek: Makoi 13, Lisica 18, Špehar 6, Bošnjak 8, Topolović 14, Filipović, Grušanović 10, Tokić 9, Porobić 16, Jurić.