Juniori bolji od Sjeverne Makedonije, slijedi Slovenija

Autor: Branko Tabak Photo: HKS

Pripreme za EP

U sklopu priprema za Europsko prvenstvo juniorska reprezentacija Hrvatske je u Daruvaru pobijedila Sjevernu Makedoniju 80-67.

Prva četvrtina protekla je u izjednačenoj igri i završila s neznatnom prednošću na strani igrača trenera Stipe Kuliša (20-18). U drugoj polovici druge četvrtine Hrvatska stvara zalihu od 13 poena viška (42-29) koju je sačuvala do kraja susreta.

Mlade Hrvate do pobjede su predvodili Vice Zanki s 19 te Andrija Jelavić i Vigo Bart s po 11 poena.

Pripremne provjere završavaju dvjema gostujućim utakmicama u Sloveniji 23. i 24. srpnja. Europsko prvenstvo je na rasporedu od 30. srpnja do 7. kolovoza u turskom Izmiru. Hrvatska je smještena u skupinu D u kojoj su još Litva, Italija i Crna Gora.