Juniori poraženi od Belgije. Jurlina: Moramo ostati pozitivni

U nedjelju protiv Njemačke

BELGIJA – HRVATSKA 87:71 (17:13, 29:17, 19:18, 22:23)

Muška U18 košarkaška reprezentacija Hrvatske upisala je poraz protiv Belgije 87:71 na otvaranju Europskog prvenstva koje se održava od 27. srpnja do 4. kolovoza u finskom Tampereu.

Izabranici Roka Jurline su raspoloženo otvorili utakmicu s +9 razlike, no kako je četvrtina tekla tako se i raspoloženost uz rezultatsku prednost topila. Reprezentativci Belgije pokazali su u prvoj dionici čvrstinu i preciznost serijom 14:2 te stekli prvu značajniju prednost.

Juniori Hrvatske su u drugoj dionici hvatali priključak sa tri trice, no ni to nije bilo dovoljno za jakog suparnika. Hrvatska je teško pronalazila put do koša sve do kraja utakmice te šut nije išao od ruke, no Andro Mirčeta je s tri uzastopne trice u zadnjim minutama utakmice pokazao kako Hrvati ipak mogu parirati.

U hrvatskom dresu najbolji je bio Ivan Jurić koji je postigao 19 poena i 9 skokova, potom se istaknuo Toni Torbarina koji je upisao 15 poena i 5 asistencija. Torbarina je imao 5/6 pogođenih trica. Dvoznamenkast je bio i Andro Mirčeta s 10 ostvarenih poena.

Trener reprezentacije Roko Jurlina osvrnuo se na utakmicu: “Odličan naš ulazak u utakmicu u prvih par minuta, vodstvo od +9, mislim da smo u tom trenu s nekim promašenim zicerima, izgubljenim loptama i promašenim slobodnim bacanjima prelako dopustili Belgiji da se vrati u utakmicu. Kasnije smo prestali sa radnim dijelom košarke, nismo adekvatno odgovorili na fizički kontakt i agresivnost igrača Belgije, a na čemu stalno inzistiramo te smo prelagano primali poene. Svaka utakmica će biti teška za nas, moramo ostati pozitivni te se okrenuti sutrašnjoj utakmici s Njemačkom.”

Druga utakmica Europskog prvenstva na rasporedu je već sutra u 17 sati protiv Njemačke, a prijenos uživo možete pratiti na službenom FIBA Youtube kanalu.