Juniori potonuli u B diviziju

Bez šanse

HRVATSKA – ŠPANJOLSKA 71:89 (20:16, 13:29, 25:22, 13:22)

Muška juniorska U18 reprezentacija u borbi za 13. mjesto na Europskom prvenstvu u finskom Tampereu je poražena od Španjolske 71:89

Hrvatska je tako izgubila mjesto u A diviziji te će sljedećeg ljeta U18 reprezentacija nastupiti na Europskom prvenstvu B divizije.

Hrvati su sjajno ušli u utakmicu, nakon trice Ande Mirčete vodili 20:12, no do ulaska u drugu četvrtinu Španjolci su se približili na 20:16.

Bio je to početak velike serije protivnika koji su poveli 20:30, a potom i 24:41. Ta je serija od 25 primljenih i četiri postignuta poena prelomila utakmicu. Istina do poluvremena se Hrvatska približila na -12 (33:45), a nakon što je većinu treće četvrtine Španjolska bila na petnaestak poena viška stiglo se i do -7 (58:65).

U zadnjem napadu ove dionice Španjolci podižu prednost na +9, u početkom četvrte četvrtine opet bježe na +14 (58:72) i svakoj nadi je tu bio kraj. Hrvatska se borila, pritiskala, ali ispod deset poena prednosti nije se uspjela spustiti. Kada god bi igrači trenera Roka Jurline stigli na korak od te psihološke granice, Španjolci bi zabili, a vrijeme je radilo za njih.

Toni Torbarina je postigao 13 poena, Josip Pavković 10, a Andro Mirčeta 9.