Juniori protiv Srbije prokockali +11

Dvije utakmice u jednoj.

SRBIJA – HRVATSKA 86:82 (16-20, 19-25, 23-12, 28-25)

Udrugoj utakmici FIBA European Challengera hrvatska U18 reprezentacija nije uspjela upisati pobjedu, slavila je reprezentacija Srbije s 86:82.

Bile su to dvije utakmice u jednoj, dvije različite utakmice u dva poluvremena, a prvo je uvjerljivo pripalo Hrvatskoj. Na samom početku Hrvatska je šokirala Srbiju i povela 10:0 koševima Andrije Jelavića i Luke Krajnovića, a protivnici su prvi koš uspjeli zabiti tek sredinom prve četvrtine. Ipak, uskoro se priključuju utakmici i u drugu se četvrtinu ulazi s 4 poena prednosti Hrvatske. U drugoj dionici Hrvatska bilježi najveće vodstvo u trenutku kada na semaforu stoji +11 pri 42:31, a s dvoznamenkastom prednošću se ulazi i u drugo poluvrijeme (45:35).

Međutim, u drugom poluvremenu Hrvatska ulazi u probleme; lopta nikako da prođe kroz obruč, dok s druge strane raspoloženi Radaković i Milenković uspješno završavaju akcije donijevši Srbiji seriju od 11 poena i prvo vodstvo za 45:46. Krševan Klarica daje koš za povratak vodstva izabranicima Ivana Tomasa, a koju minutu kasnije zabija i tricu za ugodnije vodstvo Hrvatske pri 53:46. No, bilo je to posljednje značajnije vodstvo. U posljednjih 10 minuta Srbija ulazi s pola koša vodstva (57:58), a naši reprezentativci više ne nalaze snage za preokret.

Hrvatskoj je ponovno najviše poena donio Andrija Jelavić (19 poena, 8 skokova) dok je najefikasniji bio Luka Krajnović s double-double učinkom od 18 poena i 10 skokova, uz 4 asistencije. Duje Brala je dodao 15, Krševan Klarica 13, a Vito Vujović 10 poena.

U reprezentaciji Srbije najbolji je bio Đorđe Ćurčić s 21 poenom.