Juniori sa Španjolskom za ostanak u A diviziji

Pobjeda protiv Danske

DANSKA – HRVATSKA  82:102 (17:30, 17:24, 29:29, 19:19)

Muška juniorska U18 reprezentacija upisala je pobjedu protiv Danske 82:102 u utakmici razigravanja za plasman od 13. do 16. mjesta na Europskom prvenstvu u finskom Tampereu.

Izabranici Roka Jurline ušli su sigurno u susret serijom 9:2 i već u prvoj četvrtini ostvarili osjetniju rezultatsku prednost tricom Ivana Volfa za +10. U drugoj dionici dizalo se vodstvo na 20 razlike, a juniori do samog kraja nisu puštali da im se danska reprezentacija približi.

Drugo poluvrijeme otvoreno je s dvije trice Andre Mirčete. S puno koševa i poena, Hrvatska je mirno završila utakmicu rezultatom 82:102.

Najbolji u hrvatskom dresu bili su Ivan Volf s 21 poenom i s 5 skokova te Toni Torbarina s 19 poena, 7 skokova i 3 asistencije. Ivan Jurić je upisao 16 poena i 4 skoka, a po 10 poena ubacili su Vice Grbić (7 skokova) te Andro Mirčeta.

Posljednja utakmica po rasporedu za 13. mjesto i ostanak u A diviziji igra se u nedjelju protiv Španjolske u 12:30 sati.