Juniori se pripremaju za Europsko prvenstvo i  ide im jako dobro

Juniori se pripremaju za Europsko prvenstvo i ide im jako dobro

Dvije pobjede protiv Finske

U18 reprezentacija Hrvatske je u sklopu priprema za Europsko prvenstvo odigrala u Crikvenici dvije pripremne utakmice s Finskom i ubilježila dvije pobjede. Finska je ujedno i domaćin Europskog prvenstva A divizije koje se igra od 27. srpnja do 4. kolovoza 2024. godine u Tampereu.

1. Hrvatska – Finska 81:74 (16-16, 22-22, 17-16, 26-20) – 8. srpnja 2024.
    Većim dijelom, odnosno pune tri četvrtine bila je to poprilično izjednačena utakmica. U posljednju dionicu se ulazi s minimalnom prednošću Hrvatske od 55:54 nakon slobodnog bacanja Vice Grbića. No, u posljednjih deset minuta Hrvatska ulazi najprije tricom Andre Mirčete pa polaganjem Grbića do prednosti 60:54. Imala je Hrvatska i +12 nakon polaganja Ivana Jurića (77:65) te utakmicu mirno privodi kraju pri 81:74.
  2. Hrvatska – Finska 94:79 (24-21, 29-25, 20-14, 21-19) – 9. srpnja 2024.
    Druga je utakmica ponudila nešto manje neizvjesnosti od prve, Hrvatska je već sredinom prve četvrtine preuzela vodstvo i više ga nije ispuštala. Svi su igrači ušli u igru i gotovo se svi upisali u strijelce.

Trener reprezentacije Roko Jurlina:Odigrali smo dvije vrlo dobre utakmice protiv fizički odlične selekcije Finske. Svi igrači su dobili priliku za igru i većinom reagirali dobro, u drugoj utakmici smo proširili rotaciju na čak 14 igrača. One stvari na kojima konstantno inzistiramo tiču se najviše radnog dijela košarke, a to su fizički kontakt u obrani te nakon toga kvalitetno zagrađivanje i kontrola skoka i razvijanje napadačke tranzicije mislim da su iz dana u dan sve bolji. Obzirom na objektivne probleme koji se tiču rostera i velikog broja otkaza te ponekih povreda mislim da je to jedini način kako ova selekcija treba i mora igrati.”

Uoči odlaska na Europsko prvenstvo juniorska će reprezentacija odigrati još utakmicu sa Švicarskom u Svetom Martinu na Muri 13. srpnja te dvije utakmice u Sloveniji 19. i 20. srpnja.