Juniorke poražene od aktualnih prvakinja, u ponedjeljak sa Švedskom za drugo mjesto u skupini

Europsko prvenstvo U-18 žene.

U drugom nastupu na EP u Udinama (Italija) ženska U18 reprezentacija Hrvatske upisala je prvi poraz. Bolja je bila Belgija koja je slavila 67:56. Aktualne prvakinje su opravdale ulogu favorita u ovoj utakmici, a našim curama ostaje činjenica da su odigrale jako dobro prvo poluvrijeme gdje su zaostajale 5 poena (31:26).

U nastavku bolja igra Belgije koja je početkom posljednje četvrtine stigla do 21 razlike (60:39), a Hrvatska je do kraja susreta uspijela preko Tonie Bilić, Anje Perko i Viktorije Ćurić smanjiti na 11 razlike (64:53) koliko je bilo i na kraju.

Nika Mühl je ubacila 12 poena uz 7 asistancija. Lucija Kostić je dodala 11, a Bilić i Mihaela Lazić po 9 poena.

Statistika utakmice 62-50.

U prvom kolu Hrvatska je bila boja od domaćina Italije koja je u drugoj nedjeljnoj utakmici ndigrala Švedsku

Hrvatska će natjecanje u skupini zaključiti u ponedjeljak upravo protiv Švedske gdje bi pobjedom osigurala drugo mjesto.