Kad zasvira Mandalinić, a prate ga Žorić i Škara

Druga pobjeda Samobora.

U drugom kolu Prve muške lige Rudeš je doživio drugi uzastopni poraz  na domaćem parketu od Samobora 81:70. Samoborci su na poluvremenu imali 17 razlike (48:31). Povratak u susret momčad Milana Ličine napravila je u trećoj četvrtini (59:59). Marko Jurič je na ulasku u posljednju četvrtinu ubacio za 61:59, a ispostavilo se da je to bila posljednja prednost domaćina. Mandalinić, Žorić i Škara su prvo napravili seriju 9:0, a onda je Lovro Mandalinić ubacio tricu za 71:65. Kada je Rudeš pokušao zaprijetiti opet su Mandalinić, Škara i Žorić odagnali eventualnu neizvjesnost.

”Čestitke Samoboru na dobroj utakmici. Mi prvo poluvrijeme nismo reagirali onako kako smo zamislili. U drugom poluvremenu smo se vratili u život, ali kada hvatate veliki minus onda se događaju greške. Ostaje nam raditi dalje”..kaže Ličina nakon susreta, a trener Samobora Zdravko Radulović nije skrivao zadovoljstvo ” Zasluženo smo pobjedili utakmicu. Imali smo lošu treću četvrtinu jer smo na poluvremenu mislili da je gotova utakmica. Rudeš se borio i doveo nas u neizvjesnu završnicu, ali na kraju mislim da je naša kvaliteta i iskustvo rješilo ovu utakmicu”.

Mandalinić je s 25 poena (trice 4/8) predvodio Samobor. Luka Žorić je dodao 16, Nikola Ivanković 13, a Josip Škara 11 uz 10 asistencija. Kod Rudeša koji je trice šutirao 3/19 Tomislav Cvitković je ubacio 19, Jurič 17, a Hrvoje Garafolić 12 poena.

RUDEŠ – SAMOBOR 70:81

(19:24; 12:24; 28:11; 11:22)