Kadeti izgubili od Srbije i preselili u B diviziju

Europsko prvenstvo

Kadetska reprezentacija Hrvatske je izgubila posljednju utakmicu Europskog prvenstva u Skoplju. U borbi za 13. mjesto bolja je bila Srbija 63-70 (19-13, 21-24, 10-16, 13-17) čime je Hrvatska izgubila mjesto u A diviziji te će na sljedećem prvenstvu sudjelovati u B diviziju u koju se još sele Nizozemska i Danska.

Igrači Ivana Perinčića su sjajno otvorili utakmicu, poveli 17-8, a na odmor između prve dvije četvrtine otišli sa šest poena viška (19-13).

U drugoj se Srbija vraća i preuzima vodstvo (19-21). no uslijedio ne novi hrvatski i bijeg na dvoznamenkastu prednost 37-27, koja se do poluvremena smanjila na 40-37.

Srpska reprezentacija je kroz treću četvrtinu preuzela kontrolu rezultata u svoje ruke, u jednom trenutku imala i, za ovakvu utakmicu, značajnih +6 (45-51). Zahvaljujući Škugoru i Ružiću Hrvatska se približila na 50-51, da bi Popović do ulaska u s posljednju dionicu povećao prednost protivnika na 50-53).

Srbija je pobjegla na 60-52, Hrvatska se vratila serijom 9-0 i povela 61-60.

Na dvije i pol minute prije kraja kada Dominik Dolić promašuje tricu pri rezultatu 61-62 za Srbiju, a Savo Drezgić na drugoj strani zabija za 61-65. U sljedećem napadu Hrvati gube loptu, a Almir Asani novom tricom rješava pitanje pobjednika.

Ivan Jurić je za Hrvatsku postigao 16 poena, Vito Perković 15 uz 10 skokova, ali je ipak najkorisniji igrač susreta u hrvatskim redovima bio Dino Subašić s 11 poena, 7 skokova i 5 asistencija.