Kadeti porazom od Crne Gore ugrozili status u A diviziji, do kraja igraju samo pobjede

Autor: Branko Tabak Photo: fiba.basketball

Europsko prvenstvo

Hrvatska kadetska reprezentacija je porazom od Crnom Gorom 65-72 je propustila prvu priliku za osiguranje ostanka u A diviziji Starog kontinenta. U utakmici za plasman od 9. do 16. mjesta igrači trenera Ivana Perinčića su izgubili 65-72 (23-11, 13-25, 16-18, 13-18).

Početak susreta nije nagovijestio da će Crnogorci mirno privesti utakmicu kraju. Hrvatska je serijom 11-0 s +3 (12-9) pobjegla na +14 (23-9) i imala kontrolu igre u svojim rukama. U drugog četvrtini Crna Gora se vraća u igru i do odmora stižu u potpuni egal (36-36).

Treća je četvrtina donijela izjednačenu borbu u kojoj je Crna Gora povela 41-46, Hrvatska se vratila (52-52) te se u završnih deset minuta ušlo s posjedom viška za protivnike (52-54).

U zadnjoj dionici Crnogorci su zagospodarili parketom i nakon koša Michaela Ružića za 54-54 serijom 8-0 za 54-62 trasirali put prema pobjedi. Povratka za Hrvatsku više nije bilo.

Michael Ružić je s 12 poena i 10 skokova bio najkorisniji igrač u redovima hrvatske reprezentacije. Josip Pavković je uz 12 poena imao i 8 skokova, Ivan Volf uz15 poena i 4 asistencije, dok je Vito Perković zabio 14 poena.

Hrvatskoj su za ostanak u A diviziji sada neophodne obje pobjede u završna dva susreta u kojima se razigrava za plasman od 13. do 16. mjesta, a samo 13. mjesto donosi željeni cilj. Reprezentacije koje zauzmu 14., 15. i 16. mjesto sele u B diviziju.