Kadetkinje bolje od Slovenije

Odlična utakmica!

Ženska kadetska reprezentacija se u sklopu priprema za FIBA European Challenger trenutačno nalazi na pripremama u Slavonskom Brodu. Nakon što su u Đurđevcu odigrale dvije pripremne utakmice s Rusijom, trebale su se još okušati protiv češke reprezentacije, no nažalost zbog pojave koronavirusa u svojim redovima, Čehinje nisu mogle doputovati u Hrvatsku.

Ipak, pripremni se ispiti nastavljaju te su kadetkinje danas odigrale prijateljsku utakmicu sa susjednom reprezentacijom Slovenije. Iako naše reprezentativke ni u jednom trenutku prvog poluvremena nisu ispustile vodstvo, utakmica je u cijelom svojem trajanju bila neizvjesna i borbena. Najviše upisano vodstvo iznosilo je +13 poena (35:22) nakon polaganja Lucije Banović početkom druge četvrtine, no već u trećoj Slovenke dolaze do prvog vodstva, iako se nisu uspjele značajnije odlijepiti, najviše do + 4 u dva navrata (47:51 i 49:53). Potom izabranice Željka Ciglara preuzimaju kontrolu i treću dionicu završavaju s +8 (69:61), no još jednom dolazi do preokreta pa nakon trice Zoje Štirn Slovenija još jednom nakratko vodi (75:77). Ubrzo prednost Hrvatskoj također tricom vraća Lana Bešlić, a u posljednje četiri minute Hrvatska Sloveniji više nije davala šansu za pobjedu. No, drugu šansu imaju već sutra od 18 sati u još jednoj prijateljskoj utakmici u Slavonskom Brodu.

HRVATSKA: Lana Bešlić 12 (5 asistencija),  Nikolina Škare (10), Nina Novak 23, Franka Ćuklin 10 (9 skokova), Marija Smiljanić 16, Petra Božan 0, Tonka Jakšić 2, Lucija Begonja, Laura Jakelić, Lucija Milović 2, Lucija Banović 14 (8 skokova), Ella Majstorović 3

Glavni trener reprezentacije Željko Ciglar: “Odlična utakmica s puno trke i agresije kod obje ekipe, a naročito Slovenki. Mi smo odlično igrali na kontranapad, a imali smo, za kadetkinje, odličan ukupan postotak šuta –  55,5%. Slovenke su nam odličnom individualnom kvalitetom stvarale puno problema u situacijama 1:1 i nakon pomoći odličnim protokom lopte dolazile do otvorenih šuteva. Zaista moram još jednom napomenuti – odlična utakmica!”

FIBA European Challenger je za naše kadetkinje organiziran u San Fernandu u Španjolskoj. Tamo će ih, osim domaćina, u skupini B čekati i Mađarska, Litva, Srbija i Ukrajina. Susreti su na rasporedu od 9. do 14. kolovoza.