Kadetkinje bolje od Turske, Bešlić na 100 posto

Nakon pobjede nad Slovenijom prvog dana turnira u Poreču te poraza od -18 protiv Italije drugi dan, treći je dan U16 ženska reprezentacija Hrvatske nadoknadila i ubilježila +18 (76-58) protiv Turske. Tako je Italija osvojila prvo mjesto na turniru, Hrvatska drugo, Slovenija treće, a  Turska je zauzela četvrtu poziciju.

U ovoj utakmici pitanje pobjednika ni jednom nije došlo u pitanje jer Turska nije uspjela parirati niti u jednom segmentu i izabranice Željka Ciglara su tijekom cijele utakmici bile u vodstvu. Prevaga je kulminirala na 72:39 u posljednjoj četvrtini, nakon čega trener turske reprezentacije traži minutu odmora i mijenja čitavu petorku na parketu koja je napravila kozmetički zahvat za ugodniji konačni rezultat.

Ana Blaževac je za pobjedu ubacila 14 poena, a Lana Bešlić 13 uz šut od čistih 100% – jedna dvica, tri trice i dva slobodna bacanja, sve bez ijednog promašaja. Vivien Nejašmić je dodala 13 poena uz 7 skokova, a Nika Rodek 10 uz 4 asistencije i 8 osvojenih lopti.

Bas Selen Irem je za Tursku ubacila 12 poena uz 6 skokova i 5 osvojenih lopti.