Kakav ulazak Splita u doigravanje, Zabok ostao na -40!

Četvrtfinale doigravanja.

Split je prvoj utakmici četvrtfinalne serije doigravanja za naslov prvaka Hrvatske na gostovanju pobijedio Zaboka 51-91.

Nakon izjednačenih sedam minuta igre (14-16) Splićani serijom 7-0 prave prvi ozbiljniji korak prema pobjedi te nakon 10 minuta igre imaju prednost od 9 poena (14-23).

Mile Karakaš je osjetio da ima protivnika u konopcima te je ponajviše oslanjanjem na unutarnju igru potpuno slomio protivnika, koje bi u očaj dodatno bacali uspješni splitski pokušaji šutevima s velike udaljenosti. Ukratko, na poluvremenu je bilo +18 (24-42) te je Splićanima u nastavku preostalo samo mirno privesti utakmicu kraju.

Treću četvrtinu gosti su dobili s 20 razlike (10-30) i odletjeli na +38, da bi u posljednjoj nekoliko puta imali i prednost veću od 40 poena.

Ivan Perasović je postigao 18 poena, Toni Perković 15, Marin Marić 13, a Marko Luković i Antonio Vranković po 10. S 13 poena Patrik Jambrović je bio najefikasniji kod domaćina.

Uzvrat je na rasporedu već u nedjelju na Gripama, a početak susreta u 17 sati.