Kakva drama u Gorici! Žganec Splitu donio veliko slavlje

Autor: Nenad Mudrinić Photo: KK Gorica - Nenad Mudrinić

2. kolo Lige za prvaka

KK GORICA – KK SPLIT 91:93 (22-16, 25-25, 23-25, 21-27)

U 2. kolu HT Premijer Lige za prvaka Gorica je u Gradskoj sportskoj dvorani ugostila ekipu Splita, vodila veći dio susreta, ali na kraju ipak pokleknula.

Gorica je otvorila utakmicu tricom Uljarevića i vodila par uvodnih minuta. Iako je Split na trenutak okrenuo rezultat tricom Perkovića na 8-11, Gorica je kontrolirala prvu četvrtinu i poslije koša Bakovića povela 22:13.

Čampara i Kovačević otvorili su drugu četvrtinu za Splićane i smanjili na 22:20. Kapusta tada stavlja tricu kojom Bikovi započinju seriju 10:3 i poslije trice Cinca na semaforu je bilo 32:23. U 15. minuti Baković pogađa za prvo dvoznamenkasto vodstvo jedne ekipe na utakmici (39:28), ali finiš poluvremena pripao je Žutima koji poslije polaganja Perkovića dolaze na -3 (44:41). Srećom po Bikove, Kapusta zatvara poluvrijeme tricom za 47:41.

Drugo poluvrijeme polaganjem otvara Perković i Splićani postepeno love prednost sve dok ih Kovačević u 28. minuti ne dovede u vodstvo 62:63. Međutim, Uljarević i Tomas tricama zatvaraju 3. dionicu i na ulasku u zadnjih 10 minuta ekipa Mikija Starčevića vodi 70:66.

U zadnjoj dionici Goričani dugim napadima usporavaju ritam što Žuti koriste i u 35. minuti Shorter tricom vraća stvari na početak (76:76). U neizvjesnoj završnici ekipe su se izmjenjivale u vodstvu, a dramu je  presudio Karlo Žganec košem i dodatnim bacanjem za 91:92 12 sekundi prije kraja. Pokušaj Gorice za izjednačenje nije uspio, a Perković jednim slobodnim bacanjem zaključuje utakmicu za konačnih 91:93.

Shorter je u pobjedu Splita ugradio 22 poena, 5 asistencija  i 4 skoka, a njemu uz bok bio je Toni Perković koji je ubacio 21 poen. Roko Leni Ukić se zaustavio na 11 koševa, a Maj Kovačević na 10.

Kod Gorice Dino Cinac  je ubacio 20 poena uz 9 skokova, a pratio ga je Borna Kapusta s 19 poena i 12 asistencija. Njima uz bok bio je s 12 poena i 6 skokova. Marko Baković postigao je 18 koševa, a Karlo Uljarević 16 uz 5 asistencija.