Kakva utakmica u Puli, Zadranke okrenule -17 i stigle do velike pobjede

Odigrano je prvo kolo Prve ženske košarkaške lige.

U četiri utakmice dvojbe oko pobjednika nije bilo. Trešnjevka je bila uvjerljiva protiv Broda na Savi, Podravac je deklasirao Dubravu, Medvešćak slavio s 20 razlike protiv Šibenika, a Split sa 17 protiv Požege i to na gostovanju.

Zato je utakmica u Puli između domaćina i Zadra donijela pregršt zanimljivosti. Zadranke su povele 16-10, Puljanke uzvratile i već u prvoj četvrtini otišle na 27-20. Gošće su odolijevale do 35-32. Uslijedila je serija domaće ekipe 14-0 za 49-32. U 27. minuti i dalje je bilo velikih +16 za Pulu 59-43. Pokazalo se Zadrankama ipak dostižnih. Do kraja treće četvrtine gošće su smanjile zaostatak na 61-54.

U završnoj dionici Zadranke su prve sustigle, a potom i prestigle Puljanke. Jedno vrijeme ekipe su se izmjenjivale u vodstvu da bi nakon vodstva domaćina 73-70 u završne tri minute gošće u uzbudljivoj penal završnici stigle do pobjede.

Nina Dedić i Ana Vrsaljko postigle su po 22 poena u redovima pobjedničke ekipe, dok je Pulu predvodila Maja Ramljak s 14 poena i 10 skokova.