Karlovčani potopljeni u Virju, Gorica opet uvjerljiva, Pula šokirala Kvarner 2010

Pula odličnom posljednjom četvrtinom došla do slavlja u Rijeci.

Tri susreta Prve muške lige odigrana su jučer, a iznenađenje se dogodilo u Rijeci gdje je domaći Kvarner 2010 ispustio sedam poena prednosti na ulasku u posljednju dionicu koju su odigrali izuzetno loše te na kraju upisali poraz od 13 poena razlike. Šanac je u Virje došao bez ponajboljeg igrača Branimira Josipovića što se jako osjetilo. Podravac je slavio s čak 46 poena razlike. Gorica je bila očekivano bolja od splitskog Universitasa.

Kvarner 2010-Pula 1981 72:85 (22:19, 19:19, 24:20, 7:27)

Kompletna statistika utakmice

Pula je bolje otvorila susret i povela s 5:14, ali agresivni i borbeni domaćini se vraćaju brzo i serijom 17:5 uspijevaju preokrenuti vodstvo gostiju te su nakon prvih deset minuta imali vodstvo 22:19. Nastavio je Kvarner s dobrom igrom i u prvih pet minuta druge četvrtine kada nakon trice Roka Delpina dolaze do najviše prednsoti na susretu od 39:28. Gosti su se tada pribrali, zaigrali puno bolje i do kraja prvog poluvremena smanjili na samo tri poena zaostatka.

Treća četvrtina bila je neizvjesna i niti jedna momčad se nije uspjela malo odljepiti do posljednje minute tog perioda kada Kvarner serijom 6:0 bježi na 65:58, a s tim se rezultatom ušlo u posljednju četvrtinu. U odlučujućem periodu domaćini su potpuno nestali s terena dok su košarkaši Pule kažnjavali gotovo svaku grešku i posljednji period dobili s 27:7 te minus sedam pretvorili u plus 13 na kraju utakmice. Dino Šamanić bio je najbolji u redovima domaćina s 23 poena, 6 skokova i tri asistencije dok je Pulu do treće pobjede predvodio Kyron Anderson s 25 poena, 6 asistencija i 5 skokova.

Podravac-Šanac 105:59 (25:17, 28:10, 23:22, 29:10)

Nema se što puno reći o utakmici Podravca i Šanca. Podravac je potpuno zasluženo slavio i od samog je početka utakmice bio bolji protivnik. Nakon prvih deset minuta domaćini su imali osam poena prednosti, a u drugoj su četvrtini riješili pitanje pobjednika dobivši taj period s 28:10 za plus 26 na poluvremenu.

Podravac je malo stao u trećem periodu kojeg su dobili s poenom razlike, a u posljednjoj su četvrtini opet bili na razini iz druge te su razliku povisili do konačnih plus 46 za svoju petu pobjedu dok Šanac sada ima jednu manje.

Najbolji kod Podravca bili su Stefan Zadravec s 24 poena, 8 skokova i 6 asistencija te Julijan Zadravec i Ivan Šiprak s po 18 koševa. Šanac je predvodio Filip Mileta s 21 poenom i 10 skokova.

Gorica-Universitas 95:75 (21:19, 19:15, 19:16, 36:25)

Splićani su se dobro držali u prve tri četvrtine protiv vodeće i neporažene Gorice. Izjednačena prva četvrtina otišla je na stranu domaćina s dva poena prednosti. Gorica je bila malo bolja i u drugom periodu te se na odmor otišlo s plus šest za momke Josipa Sesara.

Treća četvrtina rezultatski slična drugoj, Gorica opet nešto bolja i dolazi do plus devet uoči posljednjeg perioda. Početna petorka gosiju je nadigrala početnu petorku domaćina, ubacili su gosti 11 poena više nego domaći starteri, ali zato je klupa Gorice radila razliku, oni su ubacili 45 poena naspram samo 14 gostujućih, a valja spomenuti kako su gosti imali čak 24 izgubljene lopte što je Gorica jako dobro naplatila. Oni su ubacili čak 39 poena iz izgubljenih lopti gostiju i to je jedan od glavnih razloga uvjerljive pobjede Gorice na kraju od plus 20.

Najbolji kod Gorice bio je Ivan Ćubela s 18 poena, 9 asistencija i 5 skokova dok je Ante Mašić ubacio 16 uz 3 skoka. Kod Universitasa najbolji Luka Radoš s 28 poena, 4 skoka i tri asista te Marin Vručinić s 16 poena i 4 asistencije.