Klarica zatrpao koš Zapruđa, Hermesu derbi, Bosco bolji od Amfore

Prva muška liga.

U subotnjim susretima zagrebačkih klubova u 4.kola Prve muške lige Hermes Analitica je u derbiju neporaženih klubova slavila protiv Dinama. Bosco je nadigrao Amforu iz Makarske, a Zapruđe je doživjelo poraz u Zadru kod Jazina.

Susret Hermes Analitice i Dinama pripao je Analitičarima 96:80 koji su tako ostali usamljeni na vrhu. Sastav Zvonimira Mravka rezultatski se odvojio u drugoj četvrtini koju su odigrali furiozno i na poluvremenu imali +20 (59:39). Ivan Svoboda je u tom periodu ubacio dvije trice, a pridodali se Ivan Mileković, Vito Kučić i Kristijan Šutalo. U trećoj četvrtini nakon +21 (66:45) stigao je odgovor Dinama koji je uspio smanjiti rezultat (71:61), ali je Ivan Svoboda novom tricom odveo Hermes na +13 (74:61) na ulasku u posljednju četvrtinu. Pravu dramu vidjeli smo početkom posljednje četvrtine u koju Dinamo na krilima Davida Ušića ulazi serijom 11:0 (74:62). Tada Andrija Jelavić i Ivan Svoboda tricama vraćaju domaćinima osjetniju prednost, a sve je bilo rješeno nakon koša Kučića za 89:74 na tri minute prije kraja.

Kod Hermes Analitice koja je ubacila 14 trica Ivan Svoboda je bio najefikasniji s 22 poena. Noa Svoboda i Šutalo (8sk) su dodali po 15 poena, Jelavić 14, a Kučić 13. Kod Dinama daleko najbolji Ušić (31p, 14sk), a Hrvoje Garafolić i Ivan Nakić Vojnović su ubacili po 13.

Bosco je nadigrao Amforu 94:73 u utakmici gdje je već u prvoj četvrtini serijom 10:0 stigao do 12 razlike (29:17). U drugoj četvrtini je bilo i 17 razlike (45:28), a neizvjesnosti nije bilo ni u nastavku.

Petar Babić i Ante Smolić (8sk) su predvodili Bosco s 13 poena. Luka Katura (6as) i Leon Šljivarić su dodali po 12. Kod Amfore Donald Morris je ubacio 21.

Zapruđe je poraženo u Zadru 86:68. Zagrepčani nisu imali odgovor na odličnu šutersku večer domaćina (16 trica) kojeg su predvodili Krševan Klarica (29p, trice 7-13) i Jurica Zagoršak (15p, trice 5-8). Bio je ovo treći uzastopni poraz Zapruđa kod kojeg je Dorian Jelenek ubacio 19, a Marko Bakula 16 poena.

Medveščak u nedjelju gostuje u Dubrovniku.