Kolić poveo Riječane u šetnju Brodskim korzom

Brzo se oporavili od teškog poraza od Splita.

Nakon odlične predstave i nes(p)retnog poraza u Zadru kadeti Slavonskog Broda su na svom parketu od riječkog FSV-a 63-79.

Nakon početnog ispitivanja snaga Riječani u završnici prve četvrtine stvaraju prvu osjetniju prednost (13-19). Do poluvremena povećali su vodstvo na 29-39.

Ključna je bila serija gostiju u trećoj dionici od 33-41 do 33-50 nakon kojeg su uz manje teškoće utakmicu priveli kraju.

Naime, tricom Hrvoja Raspasovića nakon minute igre u posljednjoj četvrtini stigli su Brođani do samo 4 poena minusa (51-55). Uslijedila je serija gostiju 11-0 za 51-66 koju je otvorio Lucian Bačić (2), a nastavili je Jan Bušljeta (3+2) i Mislav Kolić (3).Domaćini nisu više imali snage za nove nalete i eventualni preokret.

Najefikasniji kod pobjednika bio je Mislav Kolić s 30 poena, 9 skokova, 7 asistencije i 5 ukradenih lopti. Jan Bušljeta je postigao 20 poena, a Lucian Bačić 10. Matko Jagar s 17 poena i 9 skokova bio je najistaknutiji pojedinac Slavonskog Broda.

Nakon dva odigrana kola Brođani imaju omjer 0-2, a Riječani 1-1.