Kolo sreće se okreće - poraz i pobjeda kadeta Bjelovara na jedan posjed lopte

Jedinstvena kadetska liga.

Kadeti Bjelovara odigrali su ovog vikenda dvije domaće utakmice Jedinstvene kadetske lige koje su riješene na jedan posjed lopte. U subotu su slavili protiv Slavonskog Broda 63-60, dok su u nedjelju poraženi od riječkog FSV-a 67-68.

Prva je utakmica bila na klackalici u kojoj su se obje momčadi imale prednost od 10 poena. U završnicu s boljim izgledima ulaze domaćini koji su vodili 63-57. Do kraja utakmica Luka Špehar je zabio tricu za 63-60, a potom promašio za produžetak. Utakmicu je završio s 27 poena i 13 skokova. Kod domaćina Vito Porobić je postigao 32 poena uz 5 skokova, 6 asistencija i 5 osvojenih lopti.

Sreća je tada poljubila Bjelovarčane, ali ne i sutradan kada je FSV slavio s 'pola koša'. Gosti su do pobjede došli u dramatičnoj završnici, premda su sve moglo riješiti ranije. Poveli su 10-21. Do poluvremena se Bjelovar vratio na 40-42. Početkom treće četvrtine FSV je imao 54-62, pa četiri minute prije kraja 59-67. Uporni Bjelovarčani nisu se predavali, ali sve što su mogli bilo je približavanje na minimalni zaostatak 67-68.

Vito Porobić je imao slabiji šuterski dan (5-25 iz igre, 5-10 s linije slobodnih bacanja). Pri tome je izgubio čak 9 lopti. Uz 16 poena imao je 9 skokova i 7 asistencija. Najbolji u redovima domaćina bio je Renato Serdarušić s 26 poena, 11 skokova i 7 osvojenih lopti. I on se istaknuo u rubrici izgubljene lopte (6).

Kod pobjednika Mislav Kolić je uz 18 poena imao 15 skokova i 6 izgubljenih lopti, Marko Grbavac 19 poena i 7 izgubljenih lopti koje je neutralizirao jednakim brojem osvojenih te Erik Jakovac koji je pogodio 5 trica iz 9 pokušaja (15 poena).