Koprivnica preokretom do pobjede podno Ivančice

Bivši prvoligaši Podravac i Grafičar pobjedama su najavili derbi u idućem kolu.

Drugoligaši na sjeveru nisu odigrali potpuno 6. kolo. Utakmica između Labrade i Međimurja je odgođena jer sastav iz Čakovca zbog ozljeda nije imao dovoljan broj igrača.

Najzanimljivije je bilo u Ivancu gdje je domaća Ivančica imala 14 poena prednosti na poluvremenu, ali sve su to prosuli u trećem periodu u kojem je Koprivnica briljirala i minus 14 pretvorila u plus dva uoči posljednje dionice. Posljednjih deset minuta bilo je neizvjesno, a gosti su na kraju uspjeli odnijeti puni plijen s teškog gostovanja. Filip Rožman s 25 te Luka Rajh s 17 poena najbolji kod domaćina, kod Koprivnice je Vladimir Beljan ubacio 21, a Zoran Jančijev 17 poena.

Grafičar se morao dobro pomučiti na gostovanju kod Radnika u Križevcima. Gosti iz Ludbrega su nakon prvih 20 minuta imali svega tri poena prednosti, a zatim su u trećem periodu otišli na 12 poena razlike. Košarkaši Radnika su pokušavali sve kako bi se vratili u susret i učinili ga zanimljivim, ali na kraju ipak nisu uspjeli. Dominik Nervo bio je nezaustavljiv za obranu Grafičara, ubacio je 32 poena čime je ujedno bio i najbolji strijelac 6. kola. Kod Grafičara je mladi Bruno Dijanušić ubacio 25 poena, a Luka Prprović 19.

Podravac je deklasirao Bjelovar s 59 poena razlike, a utakmica je bila riješena već nakon prvih 20 minuta kada je Podravac vodio 39:19. Razliku su do samog kraja samo povećavali te su i u svojem šestom susretu na dominantan način došli do pobjede. Sada im slijedi pravo iskušenje, gostovanje kod drugoplasiranog Grafičara, biti će ovo dvoboj bivših prvoligaša iz prošle sezone. Martin Vedriš najbolji kod Podravca, zabio je 31 poen dok je kod Bjelovara Bruno Vrinjanin ubacio 20 poena.

Vindija je u Varaždinu parirala gostima iz Virovitice tek u prvoj četvrtini nakon koje su bili na četiri poena zaostatka. Gosti su do poluvremena pobjegli na 13 poena viška, a pitanje pobjednika riješili su odličnom trećom četvrtinom nakon koje su imali 29 poena razlike. Virovitica je u Ferenčeviću imala najboljeg strijelca s 26 poena dok su Petrović i Pavlović bili odmah do s 24 postignuta poena. Marko Kapustić je kod Vindije bio najbolji, zabio je 21.

Rezultati i strijelci 6. kola:

Ivančica-Koprivnica 78:82 (29:17, 22:20, 8:24, 19:21)

Ivančica: Putar L.  12 (1x3), Smontara Kr. 16 (1x3), Zidar K. -, Morović E. 2, Perković I. -, Saymeldahr R. 0, Bigec J. 2, Kušinec N. -, Rožman F. 25 (2x3), Ostoić E. 0, Taučer R. 6, Rajh L. (cap) 17 (3x3),

Koprivnica: Beljan V. 21 (2x3), Mihoković R. 5 (1x3), Jančijev Z. 17 (1x3), Mihoković D. 8, Buković K. 6 (2x3), Antolić G. (cap) 10, Balaško J. 13 (3x3), Stajku A. 0, Šenvald T. 2, Periša V. -,

Radnik-Grafičar 94:101 (26:29, 22:22, 20:29, 26:21)

Radnik: Nervo D. (cap) 32 (7x3), Turković F. 0, KurpezM. 6, Beljo D. -, Martinčić I. 22, Podhraški K. 0, Kirin M. 14 (3x3), SvobodaN. 15 (1x3), Jukić M. 5, Bindić L. 0

Grafičar: Nakić A. 13 (1x3), Svaty A. 7 (1x3), Dijanušić B. 25, Vađunec B. 3, Prprović L. 19 (2x3), Siladić L. (cap) 17 (3x3), Turek R. 15 (3x3), Križanić S. -, Hrelec N. 2, Mikec D. -, Mužic L. -, Radiković P. -,

Podravac-Bjelovar 129:70 (39:19, 36:15, 28:22, 26:14)

Podravac: Zadravec S. 19 (1x3), Vedriš M. 31 (1x3),Balatinec M. 14 (1x3), Šestak N. 16 (1x3), Križić B. 11, Baruškin M. 2, CestarA. 6 (2x3), Matoić T. 7 (1x3), Kodba B. 1, Odbašić I. 10, Kenđelić A. (cap) 3 (1x3), Maslić T. 11

Bjelovar: Virnjanin B. (cap) 20, Bosanac L. 11 (1x3),Geček P. 11 (1x3), Feješ S. 2, Lukčin M. 17 (2x3), Dašek D. 4,  Vuković F. 2, Ljubin L. -, Jug M. 2, BenkusP. -, Vurušić F. 0

Vindija-Virovitica 59:92 (12:16, 12:21, 18:34, 17:21)

Vindija: Jakšić I. 6 (2x3), Labaš I. 0, Pizek H. 10 (1x3),Bađun M. (cap) 7, Grđan V. 4, Kapustić M. 21, Kuparić K. 6, Cesarec M. 3 (1x3),Kraljević S. 0, Fumić P. 2

Virovitica: Petrović M. 2 Pavlović A. 24 (1x3), FerenčevićM. 26 (4x3), Petrović S. 24 (1x3), Gverić M. (cap) -, Denić T. 4, Balić A. 4,Sabo D. 8, Mataković T. – Gorički T.

Parovi 7. kola (01. prosinca): Bjelovar-Labrada, Grafičar-Podravac, Koprivnica-Radnik, Virovitica-Ivančica, Međimurje-Vindija.