Kup Krešimira Ćosića: Đakovu istok, Čakovec Globetki sjever

Autor: Basketball.hr

U sjeni europskih, regionalnih i premijerligaški utakmica u Hrvatskoj se odigravaju utakmice Kupa Krešimira Ćosića.

Razigrava se po regijama i krči put prema najboljima. Tako je već odigrano finale regije Sjever. U Čakovcu je iskusna ekipa KK Čakovec Globetka (pobjednik KS Međimurske županije) u zadnjim trenucima utakmice nadmudrila ekipu KK Radnik (pobjednika KS Koprivničko-križevačke županije).

KK ČAKOVEC GLOBETKA - KK RADNIK 70:64 (10:20, 19:8, 15:16, 26:20)

KK ČAKOVEC GLOBETKA: Levačić N. 3, Podvezanec D. 3, Novak N. 11 (2x3), Franjić D. -, Golubić A. 9 (3x3), Vugriec D. 23, Vurušić V. 8, Terek M. 10 (2x3), Golubić N. 0, Radek D. -, Marković G. 3 (1x3); TRENER: Davorin Škoda

KK RADNIK: Turković F. -, Jukić M. 11 (3x3), Nervo D. 18 (1x3), Glamuzina M. 0, Topljak D. 0, Kulko T. 0, Beljo D. 0, Beljo I. 25 (2x3), Funtak I. 0, Martinčić I. 8, Kurpez M. 0, Podhraški K. 2; TRENER: Ante Tomas

U slijedećem koraku čeka ih pobjednik regije Istok -  KK Đakovo. Đakovčani su u finalu svoje regije bili bolji od KK Vinkovci 83-63.

Bila je to prava natjecateljska utakmica u kojoj se nitko nije štedio. Od prve minute gosti su kontrolirali rezultat, no uporni Vinkovčani nisu dopuštali da se Đakovčani “odlijepe” na pristojnu prednost. U trinaestoj minuti domaćin je došao na pet poena minusa, ali nakon toga iskazao veliku nervozu koja je kulminirala tehničkom i isključujućom pogreškom igrača/trenera/kapetana Vinkovaca Stjepana Pezera i ubrzo je gostujuća prednosti narasla na 15 koševa.

U drugom poluvremenu domaćin je zaprijetio i kratko se vratio na -7, ali više nije mogao protiv više nego dobre ekipe Đakova predvođene najboljim pojedincem ovog ogleda, Matejom Češkićem koji je postigao 22 poena. Odličan je bio i Stjepan Hajduković (15p, val 20), dok se kod Vinkovčana istakao mladi centar Ivan Jukić (17p, 10sk, val 23).

Pehar pobjedniku uručio je Povjerenik natjecanja Miroslav Kontrec.