Kup Krešimira Ćosića: Gorica za povijest

Hermesu će trebati vremena da nadoknadi odlazak Rogića i Vladovića.

Košarkaši Gorice su ostvarili povijesni uspjeh. Pobjedom nad Hermes Analiticom 73-89 plasirali su se na Zvršnicu Kupa Krešimira Ćosića. Sesarova momčad sjajno je krenula u susret i već u 9. minuti imala 15 poena viška (8-23).

Hermes se uspio posložiti i pred kraj druge četvrtine stići do 34-36, a potom i 36-38. Važnu tricu za goste zabija tada Marko Petrović, a u samoj završnici poluvremnu novom tricom Ante Mašić odvodi goste na +8 (36-44).

Bio je to početak novog naleta Gorice koji se zaustavio na +19 (48-67) u finišu treće četvrtine. U četvrtoj gosti su mirno iskontrolirali rezultat i stigli do zaslužene i vrijedne pobjede.

Marko Petrović je za pobjedničku momčad postigao 16 poena, Ivan Majcunić i Borna Kapusta po 14,  a Ante Mašić 12. Marko Baković je ostao na poen od double-double učinka (9 poena, 10 skokova).

Kod domaćina Ivan Svoboda je postigao 12 poena, Ivan Ćubela i Hrvoje Garafolić po 11, a Ante Krapić i Filip Tončinić po 10.

Protivnik Gorici u četvrtfinalu biti će momčad Splita.