Kvalifikacije za Prvu ligu: Dubrava i Dubrovnik krenuli silovito

Teško da će tko zaprijetiti Dubrovniku i Dubravi u borbi za prva dva mjesta koja vode u Prvu mušku ligu.

Pobjednici Drugih muških liga krenuli su s kvalifikacijama za Prvu ligu. U prva dva susreta nije bilo nikakvih neizvjesnosti jer je prvo Dubrava razbila domaćina završnog turnira, Rudar iz Labina, a zatim je Dubrovnik napravio isto to protiv Međimurja iz Čakovca.

Dubrava-Rudar 83:51 (13:16, 16:11, 29:12, 25:12)

Dubrava koja je kao favorit ušla u susret protiv domaćeg Rudara u susret je krenula dobro i povela s 8:0. Krenuli su dvicom Kristijana Šutala, a zatim su trice postigli Filip Šimović i Fran Vujić. Odgovor domaćina koji je bio u službenom zapisniku gost bio je još jači, serija 11:0 u kojoj Karlo Molnar ubacuje 8 poena i vodi Rudar do preokreta i vodstva 8:11. Vodstvo su zadržali do kraja četvrtine koju su dobili s 13:16.

Rudar je u 14. minuti susreta ponovno preko Molnara došao do najviše prednosti na susretu, bilo je 16:22. Stipe Čubrić, Petar Perić i Karlo Kos najzaslužniji su za seriju Dubrave od 13:0 kojom su došli do vodstva 29:22 u 19. minuti utakmice. Tu su stali, a domaćini prvo poluvrijeme zaključuju mini-serijom 5:0 i smanjili na 29:27.

Dubrava je drugo poluvrijeme otvorila puno agresivnijom obranom što je odmah dalo rezultata jer su serijom 13:0 u kojoj su Vujić i Kos ubacili po četiri poena za uvjerljivih 42:27. Nešto kasnije, u 27. minuti utakmice već je bilo 50:30 i tu je pitanje pobjednika bilo riješeno. Domaćini se od toga nisu uspjeli oporaviti, a u posljednjoj četvrtini Dubrava nije popustila već je došla do pobjede od 32 poena razlike što je ujedno bila i najviša prednost na susretu. Kos je bio najbolji u redovima Dubrave s 17 poena, 6 skokova i dvije asistencije, Perić je ubacio 11 uz 5 skokova, 3 asistencije i 3 osvojene lopte, a Vujić je ubacio također 11 uz 8 skokova i 6 asistencija. Kod domaćina najbolji Molnar s 16 poena, po 3 skoka i asistencije te dvije osvojene lopte. Nitko drugi nije ubacio dvoznamenkast broj poena, najbliži tome bio je Dalibor Ravnić sa 7 poena i 5 skokova.

Međimurje-Dubrovnik 69:94 (22:25, 10:29, 22:24, 15:16)

Glavnom favoritu kvalifikacija, Dubrovniku, bila je dovoljna jedna četvrtina da slomi otpor Međimurja. Nakon početnog vodstva Međimurja 4:2 koje su mu donijeli Igor Drk i Danijel Krajačić, Dubrovnik odgovara serijom 11:0 u kojoj Petar Šeparović postiže pet poena za prvo osjetnije vodstvo na utakmici od 4:13. Odgovor Međimurja bio je još jači, serija 12:0, a polovicu poena postigao je Krajačić za novo vodstvo Međimurja 16:13. Uslijedile su po dvije trice sa svake strane, prvo je izjednačio Petar Šeparović, a onda je Drk vratio vodstvo Međimurju. Dubrovnik je na kraju ipak došao do vodstva nakon prvih deset minuta od 22:25 koje su mu donijeli Stipe Režić i Josip Boban.

Druga četvrtina bila je ključna i tu se riješilo pitanje pobjednika. Dubrovnik je krenuo serijom 15:2, a pripišemo li tu i Bobanovu tricu s kraja prve četvrtine, bilo je to ukupnih 18:2 za vodstvo 24:40. Dubrovčani su po prvi puta na utakmici poveli i s preko 20 razlike, bilo je to na 30-ak sekundi do kraja prvog poluvremena kada su imali 30:51, a prvo poluvrijeme završilo je s 32:54 nakon što je Režić na samom kraju perioda ubacio novu tricu za Dubrovnik.

U drugom poluvremenu je Dubrovnik bez problema održavao stečenu prednost, a u trećoj su četvrtini došli do plus 27 u 24. minuti utakmice da bi u posljednjem periodu, točnije u 33. minuti utakmice došli i do najviših plus 33 na susretu. Međimurje je do kraja susreta smanjilo na konačnih 25 poena razlike. Šeparović je predvodio Dubrovnik s 26 poena i 3 skoka, Filip Vujičić je upisao double-double s 17 poena i 11 skokova, dok je Režić ubacio 15, a Božo Katić 14 uz 8 skokova. Kod Međimurja najbolji Drk s 18 poena i 7 skokova, Krajačić je ubacio 16 uz 5 skokova, a Mislav Kranjčec 14 poena.

Danas se igraju utakmice 2. kola kvalifikacija. Od 17 sati na teren će domaćini Rudar protiv Međimurja iz Čakovca dok će u 19:30 zaigrati Đakovo koje je u prvom kolu bilo slobodno i Dubrava. Dubrovnik je danas slobodan.