Kvalifikacije za Prvu ligu košarkaša: Pobjede Dubrovnika i Rudara za kraj

Novi prvoligaši su Dubrovnik i Dubrava.

U posljednjem 5.kolu kvalifikacija za Prvu mušku ligu Dubrovnik je u Labinu svladao Dubravu 85:76. Susret nije imao veći rezultatski značaj, jer su oba kluba prije ovog susreta izborila nastup u Prvoj ligi slijedeće sezone. Rudar je slavio protiv Đakova s 65:62.

Dubrovnik-Dubrava 85:76 (30:19, 15:18, 22:17, 18:22)

Dubrovčani su bolje ušli u utakmicu (30:19), a Dubrava najbolji period igre imala sredinom druge četvrtine kada je nakon trice Filipa Šimović stigla na zaostatak 38:37. Već do poluvremena i početkom treće četvrtine Dubrovnik radi seriju 10:0, a nakon trica Šeparovića i Mustapića sredinom treće četvrtine ima 17 razlike (62:45). Najvećih +23 bilo je u 34. minuti kada su Boban i Tešija ubacili trice za 80:57.

Nezadrživ za Dubravaše je bio Stjepan Tešija koji je ubacio 34 poena i 7 skokova. Petar Šeparović i Stipe Režić su ubacili po 12. Kod Dubrave Fran Vujić je ubacio 25 poena, a Šimović i Karlo Kos po 10.

Rudar-Đakovo 65:62 (17:9, 18:16, 18:14, 12:23)

Rudar je bio uvjerljiv nakon tri četvrtine protiv Đakova te je u posljednju dionicu ušao s plus 14. Gosti iz Đakova su na 40-ak sekundi do kraja došli na -4, ali ponestalo je vremena za potpuni preokret te je utješna pobjeda ostala domaćinima za koje je Karlo Molnar ubacio 20 poena dok je Matej Češkić bio najbolji kod Đakova s 15 poena i 8 skokova.