Kvarner 2010 s Osijekom drži vrh, još jedno posrtanje Hermesa

Autor: KK Hermes Analitica KK Stoja Photo: KK Stoja

Prva muška liga

KK STOJA – KK KVARNER 2010 81:91 (19:23, 22:17, 25:27, 15:24)

U borbenoj i sadržajnoj utakmici trećeg kola Prve muške lige košarkaši Stoje su poraženi na domaćem terenu od ekipe Kvarnera 2010.

Domaćini su odlično krenuli u susret i poveli rezultatom 10:3 ali iskusni gosti okreću rezultat u svoju korist i na pauzu odlaze vodstvom 19:23.

Košarkaši Kvarnera 2010 bolje ulaze u drugu četvrtinu, no sredinom četvrtine pri rezultatu 28:36 dolazi do preokreta – serijom 13:0 košarkaši Stoje dolaze do vodstva 41:36 a suci isključuju gostujućeg trenera. Gosti su do kraja četvrtine uspjeli smanjiti zaostatak i na odmor se odlazi rezultatom 41:40.

U nastavku gledamo borbenu i sadržajnu igru. Košarkaši Kvarnera 2010 sredinom četvrtine serijom 12:0 dolaze u vodstvo 54:62 ali košarkaši Stoje se vraćaju i do kraja četvrtine smanjuju zaostatak na 66:67.

Dobrim ulaskom u odlučujuću četvrtinu gosti povećavaju vodstvo na 66:74 kojeg domaćini više nisu uspjeli dostići. Sredinom četvrtine Stoja se približila na dva poena zaostatka (76:78) ali Kvarner 2010 boljom igrom u završnici odnosi pobjedu rezultatom 81:91.

Najbolji igrač susreta je bio košarkaš Stoje Marin Đugum s 32 postignuta poena i 10 skokova a od njegovih suigrača učinkom se istaknuo i Filip Gustovarac s 14 postignutih poena. Igru gostiju su predvodili Josip Naletilić s 21 te Luka Vucić sa 17 postignutih poena.

Trener Stoje g. Igor Valić je ocijenio susret kvalitetnim te čestitao na zasluženoj pobjedi Kvarneru 2010, „jednoj vrlo iskusnoj ekipi koja će sigurno biti u gornjem dijelu tablice“. Dodao je da su njegovi igrači pali u zadnjoj četvrtini te da „nastavljaju dalje trenirati i rasti iz susreta u susret“.

Trener Kvarnera 2010 g. Branimir Pavić je utakmicu ocijenio tvrdom te dodao: „Na početku je bilo dosta nervoze ali smo u drugom poluvremenu bolje iskontrolirali igru. Imali smo dvije, tri prilike da prelomimo utakmicu ali smo tek na kraju prelomili i pobjeda je zasluženo naša“. Uputio je i čestitke Stoji na vrlo dobroj igri i atmosferi u dvorani.

HERMES ANALITICA – RIBOLA KAŠTELA 60:89 (20:27, 11:18, 20:22, 9:22)

U posljednjoj utakmici 3. kola Prve lige Ribola Kaštela je sigurnom igrom zabilježila pobjeda na gostovanju u Zagrebu.

Gosti su predvođeni Perkušićem, Delašem i Kedžom od početka susreta nametnuli svoj ritam igre i postupno povećavali prednost. Do sredine treće četvrtine domaćini su pratili ritam unutar desetak poena zaostatka, da bi u finišu uslijedio potop.

Kod gostiju prvo ime Perkušić s 27 poena i 5 skokova, a dvoznamenkasti učinak su imali i Klepo s 11 poena te Delaš i Topić po 10. Kod domaćina je najbolji bio kapetan Kordić s 13 poena i 5 skokova.

Zvonimir Mravak, trener Hermes Analitice: “Čestitam gostima na zasluženoj pobjedi. Mi u ovom trenutku mučimo muku s ozljedama, konačno se vratio Ivanković, čekamo još dvojicu povrijeđenih. Ponovno smo dali priliku mladima. Sada dolazi ključna utakmica u Zadru u kojoj moramo pokazati puno bolju igru ako želimo biti konkurentni. Kaštelani su izgledali sjajno i ja im želim sreću u nastavku prvenstva.”

Damir Rančić, trener Ribola Kaštela: “Mislim da smo zasluženo pobijedili. Znali smo da domaćini nisu kompletni i da se neki igrači tek vraćaju. Svejedno smo vrlo ozbiljno pristupili utakmici, a rezultat je i viši od  prikazanog na terenu.”