Kvarner u nastavku slomio otpor Samobora

Autor: Vladimir Jurić Photo: Vladimir Jurić

Prva muška liga

KVARNER 2010 – SAMOBOR 92:70 (31:26, 15:20, 23:7, 23:17)

Kvarner 2010 tek je u nastavku utakmice slomio otpor Samobora i došao do devete prvenstvene pobjede savladavši Samoborce u 15. kolu Prve lige 92:70, te je ostao u igri za plasman u Ligu za prvaka.

Prvu četvrtinu u kojoj su se obje ekipe izmjenjivale u vodstvu dobio je Kvarner 2010 nakon što je najučinkovitiji kod domaćima u tom trenutku Elham Jašari zabio osmi koš za konačnih 31:26 na isteku desete minute. Prije toga nakon plus tri za Riječane pri rezultatu 16:13 u šestoj minuti, Samobor radi seriju 6:0 i odlazi na prednost 19:16 zahvaljujući prije svega Jakši Ivanu Šoli koji je u prvoj četvrtini zabio 15 koševa uz jednu tricu.

Nastavak utakmice u znaku je domaćeg sastava koji u 14′ ima i plus osam 39:31. Razigrao se kapetan Kvarnera 2010 Siniša Štemberger koji je do poluvremena zabio 9 koševa, te Nikola Jadrijev sa 10. Gosti iz Samobora se ne predaju pa polako sustižu prednost domaćina. Kod Samoboraca razigrao se Lukas Šuvak koji je postigao osam koševa, a da bi se na veliki odmor otišlo u egalu pri rezultatu 46:46 pobrinuo se kapetan gostiju Josip Škara koji je tri sekunde prije kraja postigao koš i realizirao dodatno slobodno bacanje.

Nakon minimalnog vodstva gostiju 48:46 na početku treće četvrtine, Kvarner preuzima vodstvo. Da domaćin poveća prednost koja je nakon druge trice Jašarija u 26′ iznosila 59:52, pobrinuo se najučinkovitiji kod gostiju Šola, koji je minutu ranije nakon što je postigao dvadeseti koš, napravio četvrtu osobnu pogrešku pa je morao na klupu, čime je otupljen napad Samobora. Domaćini ubacuju u treću jer sa nekoliko trica odlaze na plus šesnaest i vodstvo 69:53 na početku tridesete minute, a tim rezultatom se otišlo na mini odmor.

Sa četiri koša u nizu Štemberger otvara posljednju dionicu pa Kvarner 2010 ima plus dvadeset 73:53, da bi sve potvrdio četvrtom tricom za plus 25 Jašari i rezultat 78:53. Nakon toga trener Riječana Goran Šućurović dao je prigodu mladima, koji su održali prednost i pokazali da u ini mogu. Najučinkovitiji na utakmici kod domaćima bili su Jadrijev i Jašarisa 18 postignutih koševa, te Štembeger sa 15. Najviše koševa na utakmici 20, postigao je košarkaš Samobora Šola.

Tekst i foto: Vladimir Jurić