Kvarner u prvoj četvrtini 'riješio' Šibenku

Autor: KK Kvarner 2010 Photo: KK Kvarner 2010

Jedinstvena kadetska liga

KVARNER 2010 – ŠIBENKA 80:70 (22:8, 21:26, 21:15, 16:21)

Kadeti riječkog KK Kvarnera 2010 ostvarili su prvu pobjedu u Jedinstvenoj kadetskoj ligi. U utakmici odigranoj u riječkoj Dvorani Dinka Lukarić savladali su vršnjake iz GKK Šibenka 80:70.

Riječani su furiozno otvorili utakmicu stvorivši već u prvoj četvrtini osjetnu razliku tako da je u jednom trenutku bilo 22:4 za domaćina. Nakon toga gosti iz Šibenika dolaze do daha i postupno smanjuju prednost domaćina. Na odmor se je otišlo s rezultatom 43:34.

U trećoj četvrtini uspijevaju se gosti približiti i  na -6, ali za potpuni preokret nemaju snage. Domaćin se postupno odvaja na 15-ak poena prednosti i razliku mirno drži do kraja treće četvrtine što završava rezultatom 64:49. U zadnjoj četvrtini gosti rade zadnji napor, ali više od -10 u zanimljivoj utakmici nisu uspjeli postići. Kod gostiju tri igrača su postigla po 16 koševa: Toni Štampalija, Andrija Slavica i Ivano Jelovčić.
Jure Zeljak se istaknuo s 10 skokova.

U pobjedničkoj ekipi istaknuli su se Nino Kurević s 15 postignutih koševa, 3 asistencije i 3 ukradene lopte, Sebastian Pozder s 9 skokova te Luka Kovačević s 14 postignutih koševa, 5 asistencija i 3 ukradene lopte.
U sljedećem kolu KK Kvarner 2010 gostuje u Zagrebu gdje ga čeka Cibona.