Kvarner uvjerljiv protiv Zagreba, double-double učinak Čakaruna

Autor: KK Zagreb Photo: KK Zagreb

Prva muška liga

U 17. kolu prve hrvatske muške lige Kvarner je kao gost u dvorani Trnsko svladao Zagreb sa 85-69 (19-25, 20-14, 24-12, 22-18).

Na startu utakmice vodila se ravnopravna bitka i nakon pet minuta bilo je 12-10 za goste. Potom su domaćini proigrali i serijom 13-2 poveli s devet razlike. Na prvi mali odmor se otišlo s 25-19 za Zagreb, a potom je u prvih pet minuta drudge četvrtine uslijedila serija gostiju 12-3 za prednost 31-28 nakon čega do kraja druge četvrtine nijedna momčad nije povela s više od dva razlike. Nakon prvog dijela kod domaćina je Dorian Jelenek bio najbolji strijelac s 11 poena, a kod gostiju Marijan Čakarun s 13 koševa.

Nakon Jelenekove dvice za 41-39 gosti su na krilima Siniše Štembergera nanizali 13 koševa (od čega Štembergerovih sedam) i pobjegli na +11. Dvije i pol minute prije kraja treće četvrtine Zagrepčani su smanjili na 54-51 i ništa nije upućivalo na uvjerljivu pobjedu Kvarnera. No, period od 28. do 33. minute sve je riješio. Uslijedila je ofenzivna blokada domaće momčadi. Promašaji i tehničke pogreške su se nizali, a momčad Kvarnera je na krilima Marinellija i Čakaruna zabila 16 koševa zaredom i pobjegla na 70-51 te je ostatak meča bilo rutinsko odrađivanje posla.

Najbolji strijelac utakmice bio je igrač Kvarnera Marijan Čakarun koji je ubilježio double-double učinak ostvarivši 25 koševa i 10 skokova, a pratio ga je Paolo Marinelli s 23 koša. Dominik Zelanto prikupio je 12 skokova.

Kristijan Joksimović s 19 i Dorian Jelenek s 15 poena bili su najbolji strijelci domaćina dok je najviše skokova, njih 10, uhvatio Stipe Krstanović.

Kvarner se na tablici nalazi na drugom mjestu s omjerom 15 pobjeda i jednim porazom koliko imaju i vodeće Vrijednosnice Osijek dok je Zagreb na petom mjestu s omjerom 10-6.

U idućem kolu Zagreb ide u goste Podstrani dok Kvarner dočekuje Jazine Arbanasi.