Lakersi bolji od Bullsa, nastavlja se epidemija ozljeda

Millsap i Teletović proširili listu.

Spora večer u NBA ligi u kojoj je na rasporedu bila samo jedna utakmica. Mali predah pred sutrašnji „Dan Zahvalnosti“ koji će ponuditi čak 14 susreta.

U toj jedinoj utakmici Los Angeles Lakersi očekivano su svladali Chicago Bullse 103-94. Gosti su bolje otvorili utakmicu i na poluvrijeme otišli sa 14 koševa prednosti. Bullsi su u trećoj četvrtini otišli i na +19, no domaćin odgovara serijom 30-12. I u posljednjoj četvrtini Bullsi imaju +7, no Lakersi zaključuju utakmicu serijom 23-7 i stižu do pobjede. U toj se završnoj seriji istakao Kentavious Caldwell-Pope sa 11 koševa. Kod Lakersa je najefikasniji bio rookie Kyle Kuzma (22k, 3s, 5a). Uz odlične nastupe Caldwell-Popea (21k, 9s, 4a, 3uk.l), Brandona Ingrama (17k, 5s, 5a, 2bl) i još jednog rookiea Lonza Balla (8k, 13s, 4a) sasvim dovoljno za pobjedu. Kod gostiju najbolji Denzel Valentine (17k, 9s, 4a, 2uk.l), a pratila su ga dvojica rookiea; Lauri Markkanen (13k, 14s) i Antonio Blakeney (15k).

Od ostalih NBA novosti Denver Nuggetsi su objavili da je njihovo all-star krilo Paul Millsap operiralo zglob i neće ga biti na NBA parketima neka tri mjeseca. Nakon operacije koljena barem mjesec dana će izbivati i krilni igrač Milwaukee Bucksa Mirza Teletović. Tako su se njih dvojica pridružila čitavoj plejadi ozlijeđenih zvijezda (Kawhi Leonard, Gordon Hayward, Isaiah Thomas, Mike Conley Jr, DeAngello Russell, Tony Parker, Jabari Parker, Markelle Fultz, Miloš Teodosić, Jeremy Lin, Zach Lavine, Derrick Rose, Tristan Thompson, Danilo Gallinari...)

Isto tako je objavljeno da će brucoš Missouri sveučilišta Michael Porter Jr zbog operacije leđa propustiti čitavu NCAA sezonu. Bit će zanimljivo vidjeti kako će ta ozljeda utjecati na NBA draft iduće godine. Porter je uz Marvina Bagleya III, DeAndre Aytona i Slovenca Luku Dončića činio veliku četvorku. Njegovom ozljedom Dončiću je gotovo zagarantirano da će biti izabran među prva tri picka u lipnju 2018.