LeBron James stigao Larrya Birda, ozljeda Kristapsa Porzingisa

Uzbudljiva noć na NBA parketima.

Prošle noći na NBA parketima odigrano je 5 utakmica. Obilježje večeri su novi triple-double sjajnog LeBrona Jamesa, odlične utakmice Kevina Duranta i Karl-Anthonya Townsa, te na žalost ozljeda koljena briljantnog mladog Kristapsa Porzingisa.

Cleveland Cavsi (21-8) su sa 121-112 svladali Los Angeles Lakerse (10-17). Cavsima je to 16. pobjeda u posljednjih 17 utakmica. Protiv žilavih Lakersa na odmor su otišli sa samo +3. U trećoj četvrtini su po prvi puta došli do dvocifrene prednosti, no u posljednju dionicu ulaze sa +8. Lakesi su približuju na 108-113, no tad LeBron James sa 4 uzastopna poena odlučuje susret. Cavsi su ubacili 15 trica i ovo im je 18. uzastopna utakmica sa dvoznamenkastim brojem trica. Sa 59. triple-doubleom regularnog dijela sezone sa Larryem Birdom izjednačio se LeBron James (25k, 12s, 12a, 2uk.l, 2bl), a odlični su bili i Kevin Love (28k, 4/6trica, 11s, 3a, 2uk.l) te Španjolac Jose Calderon (17k, 5/8trica, 3s, 6a, 2uk.l). Naš Ante Žižić nije ulazio u igru. Kod Lakersa najbolji Brandon Ingram (26k, 3/4trica, 6s, 6a) te dvojica rookiea Lonzo Ball (13k, 8s, 11a, 2uk.l) te Kyle Kuzma (20k, 7s).

U gradskom derbiju Brooklyn Netsi (11-16) na domaćem su parketu poraženi od New York Knicksa (15-13) sa 104-111. Knicksi su u prvoj četvrtini serijom 10-0 preuzeli vodstvo i nisu ga ispuštali. Na poluvremenu je bilo +13 za Knickse, no Netsi tad rade seriju 27-10. U posljednju četvrtinu ipak se ide sa prednošću Knicksa +5 nakon što treću zaključuju sa 8-0 serijom. Utakmica je riješena kad kod rezultata 100-97 kada Knicksi ubacuju dvije trice u nizu za nedostižnih +9. No ova pobjeda mogla bi biti iznimno skupa. Naime, u trećoj četvrtini koljeno je ozlijedio daleko najbolji igrač Knicksa, Latvijac Kristaps Porzingis te bi idućih dana trebali saznati i ozbiljnost iste. Protiv Netsa najbolji u redovima pobjednika Courtney Lee (27k, 3/4trica, 4s, 3a, 2uk.l), a solidni su bili i Turčin Enes Kanter (13k, 9s) te Michael Beasley (15k, 4s). Kod Netsa koji su i dalje bez Russella i Okafora najbolji Spencer Dinwiddie (26k, 7s, 7a) te Rondae Hollis-Jefferson (25k, 7s, 3a, 4uk.l, 2bl).

Atlanta Hawksi (6-22) na domaćem su parketu sa 91-105 poraženi od Detroit Pistonsa (15-13). Pistonsi su tako protiv posljednjeplasirane momčadi lige prekinuli niz od sedam poraza. Pistonsi poluvrijeme završavaju serijom 14-3 i na odmor odlaze sa +13. U trećoj je ta prednost narasla na +21 i utakmica je tu bila riješena te su domaći do kraja tek malo ublažili poraz. Pistonsi su dobili skok 46-34 a najzaslužniji za to bio je Andre Drummond (12k, 19s, 8a, 2uk.l, 2bl). Uz Drummonda odlično su odigrali Tobias Harris (19k, 8/11šut, 4s) i Avery Bradley (18k, 2/2trice, 3a).  Sa klupe je 17 koševa dodao Langston Galloway, a 11 skokova Eric Moreland. Kod Hawksa najbolji Turčin Ersan Ilyasova (23k, 2/4trica, 3s) te rookie John Collins (15k, 7/10šut, 7s).

Minnesota Timberwolves (17-12) su se lakoćom obračunali sa Sacramento Kingsima (9-19) i slavili 119-96. Wolvesi su prednost od devet poena sa poluvremena povećali na +24 na ulasku u posljednju četvrtinu i utakmica je tu bila gotova. Wolvesi su iz igre gađali čak 56,1%, a tricu odličnih 10/21. Do pobjede su ih predvodili Karl-Anthony Towns (30k, 2/4trica, 14s, 5a, 5bl), Jimmy Butler (21k, 7/10šut, 7s, 9a, 2uk.l, 2bl) te Andrew Wiggins (22k, 3/4trica). Kod Kingsa bolji od ostalih veterani George Hill (16k, 4/5trica, 3a) te Zach Randolph (15k, 9s).

Golden State Warriorsi (23-6) su sa 112-97 bili bolji od Dallas Mavericksa (8-21). Iako su aktualni prvaci bili bez Currya, Greena, Pachulie i Younga stigli su do nove pobjede. Warriorsi su se mučili prvih 30 minuta kad je rezultat bio u egalu. Kraj treće i početak četvrte četvrtine konačno je slomio neugodne Mavse. Warriorsi su šest minuta prije kraja stigli do +17 i mirno priveli utakmicu kraju. Warriorsi su iz igre šutirali čak 60,3%. Briljirao je Kevin Durant (36k, 15/23šut, 11s, 7a, 2bl), a odlični su bili i Klay Thompson (25k, 5/5trica, 5s), Izraelac Omri Casspi (17k, 7/9šut, 11s) i rookie Jordan Bell (8k, 4/5šut, 6s, 8a, 2uk.l). Kod Mavsa na slavne dane podsjetio je Dirk Nowitzki (18k, 9s), a solidno su odigrali i Harrison Barnes (16k, 7s) te Devin Harris (13k, 6a, 4uk.l).