Lietkabelis "pao" tek u zadnjoj minuti

Žalgiris će se za novi naslov morati dobro namučiti.

U prvoj utakmici finalne serije doigravanja u Litvi Žalgiris je pobijedio Lietkabelis 73-67. Gostujuća momčad, u kojoj je jedan od pomoćnih trenera i Hrvat Jurica Žuža, dobrom je igrom najavila zanimljivu seriju koja se igra na četiri pobjede.

Utakmica je bila dugo "na vagi". U posljednju četvrtinu ušlo se rezultatom 55-53 za Žalgiris koji je uspio pobjeći na 11 poena prednosti. Ipak, dvije minute prije kraja gosti se vraćaju na 70-66. Dalje nisu mogli. Sve dvojbe riješio je Edgaras Ulanovas dvicom na početku zadnje minute kojom je potvrdio pobjedu domaćina.

Druga utakmica igra se u srijedu 31. svibnja s početkom u 18 sati. Lietkabelis je plasmanom u finale ostvario povijesni uspjeh i igra rasterećeno što obećava zanimljivu utakmicu i dosta neizvjesnosti.