Limoges skokom preko Partizana

Sudar dvaju bivših prvaka Europe.

U četvrtom kolu grupe C Eurokupa u dvoboju dva bivša europska prvaka Lomoges je pobijedio Partizan NIS rezultatom 92:83 ( 22:18, 25:23, 24:27, 21:15) i tako došao do druge pobjede, a Partizan je zabilježio treći poraz.

Domaći su od samog početka bili u vodstvu od 2 do 8 poena koje su održavali uglavnom skokom u napadu i koševima iz kontranapada.

Igralo se jako brzo i ovakav ritam je više odgovarao Limogesu koji na poluvrijeme odlazi sa 6 poena prednosti (47:41) koji u ovakvom susretu nisu izgledali kao neka značajna razlika. Pokazalo se to već polovinom 3/4 kada je Partizan uhvatio Francuze i poveo 63:61. I stao.

Odgovorio je Limoges serijom 8:0 i opet došao do 6 poena viška. Do kraja treće ćetvrtine prišuljao se Partizan na 3 ponea zaostatka (68:71).I to je bilo sve što smo vidjeli od ekipe Miroslava Nikolića.

Tricom Gibsona Limoges odlazi na 84:72 na 6 minuta do kraja, a nedugo zatim i na 90:75 čime je susret bio riješen.

U Partizanu tradicionalno najbolji bili su Amerikanci Nigel Williams Goss sa 14 poena i 8 asistencija i Patrick Miller sa 17 poena 5 skokova i 5 asistencija.

Kod Francuza odličan susret odigrao je Axel Bouteille postigavši 21 poen, Jaiteh je imao 18 poena i 7 skokova, a vrijedno je spomena i 9 asistencija Kennyja Haysea.

U sljedećem kolu Limoges gostuje kod Rytasa, a Partizan dočekuje ruski Lokomotiv.