Ludnica u Grčkoj: novog prvaka će odlučiti majstorica u prepunoj Oaki!

Vječni rivali nisu razočarali ove sezone.

Olympiacos je u četvrtoj utakmici finalne serije grčkog prvenstva svladao atenski Panathinaikos s, na kraju visokih, 92-76. Na taj način su se izjednačili po broju pobjeda, po dvije svaka momčad.

Domaći su krenuli furiozno u susret i već do poluvremena imali +12 (48-36). Panathinaikos se nešto bolje pripremio za nastavak utakmice, pa su se nakon velikog odmora vratili u rezultatski prihvatljiv zaostatak. Sjajnom napadačkom igrom u trećoj četvrtini su postigli čak 28 poena, pa se u zadnju dionicu susreta ušlo s +7 za Olympiacos (71-64). Ipak, domaća momčad pronalazi snagu u nevjerojatno čvrstoj obrani, te gostima dopuštaju tek 12 poena u posljednjih deset minuta.

Najefikasniji u redovima Olympiacosa bili su Amerikanci Jamel McLean (20 poena, 5 skokova) i Brian Roberts (16 poena), dok su kod Paoa najviše poena postigli Mike James (20 poena uz šut 4-16 iz igre!) i Matt Lojeski (16 poena, trica 4-6).

Već najavljena peta utakmica finalne serije grčkog prvenstva je na rasporedu u nedjelju u 18 sati.