Maccabi osvojio izraelski Kup na krilima sjajnog Ante Žižića!

Izraelskom velikanu ovo je 45. trofej u tom natjecanju.

Maccabi iz Tel Aviva je u puno neizvjesnijoj utakmici no što to konačni rezultat sugerira (86-69) svladao svog imenjaka iz predgrađa - Rishon Le Zion. Finalna utakmica je odigrana na parketu dvorane koja se nalazi na pola puta između domova ovih suparnika, u Holonu. Premda je euroligaš bio izraziti favorit, otpor simpatične momčadi koju predvodi legenda izraelske košarke Guy Goodes slomio je tek u drugom poluvremenu. U početnim minutama posljednje dionice prednost momčadi iz Tel Aviva bila je +6 (65-59), ali u posljednjih 7-8 minuta pritisnuli su očito slabijeg protivnika i podizali prednost sve do najviših +17. Hrvatski reprezentativac Ante Žižić bio je jedna od ključnih figura svoje momčadi sa 16 poena i 8 skokova, a identičan košgeterski učinak imali su i Scottie Wilbekin te Yovel Zoosman. U redovima Rishon Le Ziona najefikasniji su bili Igor Kolshov (18 poena, 7 skokova) i Achilles Mitchell (17 poena). Dragan Bender nije bio u sastavu. Ovo je 45. osvojeni kup za Maccabi Tel Aviv, postignuće s kojim se malo koji (ako uopće ijedan) košarkaški klub u nekoj ozbiljnijoj ligi može pohvaliti.

Nas veseli izvrsna partija Žižića, koji će u ovakvoj formi biti iznimno koristan kotačić u sastavu hrvatske reprezentacije koja koncem lipnja kreće po nastup na OI u Tokyu.