Mađarice protunjale pored Ciglarove Hrvatske

Ženska juniorska feprezentacija Hrvatske doživjela je i četvrti porat na Europskom prvenstvu u mađarskom Sopronu.

Od naših su djevojaka u osmini finala bolje bile Mađarice koje su pred domaćom publikom slavile 67-41.

Hrvatska je odlično otvorila utakmicu i povela 5-0. Mađarice se brzo vraćaju i preuzimaju vodstvo 6-5. Slijedi novi nalet naših djevojaka koje prvu četvrtinu završavaju s +6 na svom kontu (8-14).

Imale s Hrvatice još kratko konce igre u svojim rukama (13-18). Slijedi potpuni potop, mađarska serija 16-0 za 29-18 na poluvremenu.

Nisu se igračice izbornika Željka Ciglara uspjele ni nakon odmora oporaviti od ovog udarca. Mađarska je održavala rezultatski plus između 15 i 20 razlike tijekom treće četvrtine, da bi u posljednoj ubacile u višu brzinu i nerijetko bile na visokih +25.

Karla Erjavec je ubacila 15 poena i bila jedina dvoznamenkasta u hrvatskim redovima.

Hrvatice sada očekuje borba za plasman između 9. i 16. mjesta, a prvi protivnik bit će im Litva u četvrtak u 17.30 sati. .