Majstorović i Mamić predvodila Medveščak i Zagreb do novih pobjeda

Medekice u derbiju bolje od Trenjevke.

U derbiju 4.kola Prve ženske lige Medveščak je kao gost u Domu sportova slavio protiv Trešnjevke 68:62.

Početnih 4:4 Matea Tadić i Anja Majstorović su pretvorile u seriju Medveščaka 14:0 za 18:4. Maria Estela Torres je bila jedina raspoložena u ekipi Deana Nemeca koja je početkom druge četvrtine uspijela uhvatiti rezultatski priključak (20:23). Iva Todorić ubacuje šest uzastopnih poena, a sa strane domaćina Nika Muhl i Josipa Pavić. Završnicu prvog poluvremena obilježile su Petrak i Tadić pa je Medveščak nakon poena Majstorović i Skorić na poluvrijeme otišao s 11 poena viška (43:32).

Zelene su se u susret vratile u trećoj četvrtini koju su dobile 20:11. Svojim poenima priključile su se Bilikova i Savić i na ulasku u posljednju četvrtinu bilo je 54:52 za Medveščak. Cassidy Clark na početku četvrte četvrtine ubacuje za prednost Trešnjevke 56:54, a Josipa Pavić na šest i pol minuta prije kraja ubacila je za posljednju prednost domaćih košarkašica (58:57). Todorić ubacuje dvicu i bacanja, pridodaju se Tadić i Nimac za 67:60 ekipe Braslava Turića. Četiri minute je Trešnjevka ostala bez ubačaja iz igre, pa je Medveščak mirno susret priveo kraju.

Medveščak je predvodila Majstorović s 16 poena i 9 skokova. Tadić i Todorić su dodale po 13, Ana Petrak 10, a Marta Nimac 9 poena. Kod Trešnjevke 2009 Maria Torres je ubacila 20 poena uz 6 skokova i asista. Pavić je dodala 14, a Muhl 10 uz 8 skokova i 8 asistencija. Trešnjevka 2009 je imala 27 izgubljenih lopti.

Svoju treću pobjedu Zagreb je kao domaćin u SD Pešćenica upisao protiv Raguse. Bilo je 78:69 u neizvjesnom susretu u kojem je Zagreb u posljednjih šest minuta napravio 13:3 i stigao do pobjede. Carmen Miloglav je ubacila za prednost Raguse 66:65. Seriju 9:0 pokrenula je Sara Plavljanin, nastavila Marijana Mamić, a tricu ubacila Anja Škara. Mamić je utakmicu završila sa 17 poena i 22 skoka. Plavljanin, Lea Hajdin i Gabriela Grizelj su dodale po 13. Ana Haklička (19) i Živana Janković (18) najbolje kod Raguse.