Makedonija: Nazor i Lalić slave Mavrin promašaj, MZT poveo 1-0

Ante Nazor, Jure Lalić i MZT napravili su prvi korak prema naslovu prvaka Makedonije.

Ante Nazor, Jure Lalić i MZT napravili su prvi korak prema naslovu prvaka Makedonije. U prvoj utakmici finala doigravanja u uzbudljivoj završnici MZT je slavio protiv Karpoš Sokolija 77-76. Zadranin u dresu Karpoša Dominik Mavra je imao šut za tricu i pobjedu u svojim rukama, no promašio je te se MZT s(p)retno izvukao i stigao do vodstva 1-0.

Na ulasku u posljednju četvrtinu Karpoš je vodio 53-61. Serijom 16-2. Nazorova momčad stiže do vodstva 69-63, a minutu i pol prije kraja i do +9 (76-67). Slijedi čudesni povratak Karpoša s tri trice (76-76), polovičan uspjeh Xaviera Thamesa s linije slobodnih bacanja (77-76) i završni napad Karpoša u kojem lopta upućena i ruku Dominika Mavre (18 poena) nije stigla do cilja,