Marinelli i Cinac doveli Krku na korak do naslova

Krka uništila Olimpiju u prvoj četvrtini (13-33).

Krka je povela u finalnoj seriji doigravanja za naslov prvaka Slovenije protiv Petrol Olimpije 2-1. U trećoj utakmici odigranoj u Hali Tivoli Krka je slavila 67-83.

Prva četvrtina završila je s 20 poena prednosti za goste (13-33). Počelo je s 0-14, nastavilo se s 2-21, pa 6-28 i najvećih 10-33.

Olimpija se u drugoj dionici stabilizirala, u trećoj nakon 3 i pol minute igre spustila na jednoznamenkasti zaostaka (48-54) i stala. Posljednja dionica pripala je gostima koji su se brzo odvojili na desetak poena viška i mirno priveli utakmicu kraju.

Paolo Marinelli je  s 22 poena i 4 asistencije bio najbolji igrač pobjedničke momčadi. Dino Cinac je dodao 11 poena uz 100 posto šuta, 5 skokova i 2 asistencije. Maj Kovačević je postigao 8 poena od čega dvije trice. Roko Badžim je s 11 poena bio drugi strijela momčadi Olimpije.

Ćetvrta utakmica igra se u Novom Mestu već u nedjelju s početkom u 20 sati.