Mauro Veljačić protiv Žalgirisa u 15 minuta pokazao sav svoj talent

Odlična igra mladog Hrvata u Litvi, nova pobjeda Žužinog Neptunasa.

Mauro Veljačić je odigrao 15 vrhunskih minuta za Nevežis u susretu 4. kola protiv moćnog Žalgirisa. Crikveničanin je za manje od 15 minuta provedenih u igri postigao 15 poena, tricu je gađao 3 od 3, a dvicu 1 od 2. Nadodao je 2 skoka i 3 osvojene lopte.

Njegova je momčad protiv prvaka Litve utakmicu otvorila furiozno te povela 15-2. Žalgiris je do poluvremena stigao na -6. Domaćini su se dobro držali do ulaska u posljednju četvrtinu (53-53) u kojoj Žalgiris postavlja stvari na svoje mjesto te odlazi do 19 poena viška (53-72). Završilo je 66-76.

Neptunas, u kojemu je pomoćni trener Jurica Žuža nastavlja nizati pobjede. Nakon domaćeg uspjeha protiv Žalgirisa na gostovanju je pao i Vytautas. Loše otvaranje utakmice (6-18) popravljeno je do kraja prve četvrtine (19-20), da bi u nastavku susreta Neptunas potpuno razbio domaćine (78-94).

Žužina ekipa ima 4 pobjede nakon 4 kola, baš kao i njegov bivši klub Lietkabelis s kojim se sastaje u sljedećem kolu.