Medveščak i Amfora najbliži Prvoj ligi

Kvalifikacije za Prvu ligu.

Medveščak je u 3.kolu kvalifikacija za Prvu ligu slavio protiv Đakova 78:67 i uoči posljednjeg susreta protiv domaćina Crikvenice stigao na korak od plasmana u Prvu ligu. Sastavu Damira Miljkovića u posljednjem susretu odgovara i poraz manji od 18 razlike za osvajanje jednog od prva dva mjesta.

Nakon izjednačenog prvog dijela (45:43) u trećoj četvrtini razigrani Demian Balaško ubacio je 12 od 17 koševa Medveščaka za prednost 62:47. Bivši igrač Maksimira Filip Škrinjarić doveo je Đakovo na minus 3 (69:66), ali su Niko Stasjuk i Jure Rezo (trica) odveli Medveščak na 76:67.

Balaško je ubacio 25 poena, Borna Živković 16, a Rezo 13. Kod Đakova najefikasniji Antun Hrkač (21).

Amfora je u ludom NBA ritmu, odnosno u  sedmoj utakmici u 13. dana ostvarila pobjedu protiv Vindije Varaždin 81:80. Bila je to utakmica biti ili ne biti. Samo je pobjeda dolazila u obzir ukoliko Amforaši želi uhvatiti jedno od dva mjesta koje vode prema prvoj ligi.

Nakon prvih 20 minuta stvorili su 17 poena razlike, a kada je pred kraj treće četvrtine semaforu zasvijetlilo +20 činilo se da je utakmica zatvorena. Međutim ni ovaj put nije moglo bez drame. Vindija prelazi u kombinaciju 'match up' zone i malo po malo hvata priključak, a nakon pogođenih nekoliko teških šuteva u zadnjoj minuti svjedočili smo pravoj drami. Amforaši su izdržali sve nalete i pritisak i u zadnjem napadu uspjeli sačuvati posjed za veliko slavlje. Za Makarane slijedi dan odmora, a u nedjelju ključna utakmica za plasman u Prvu ligu protiv Đakova.

MEDVEŠČAK – ĐAKOVO  78:67

KK AMFORA - KK VINDIJA VARAŽDIN 81:80