Medveščak lako do prve pobjede

Finale PH za žene.

U prvoj finalnoj utakmici Prvenstva Hrvatske košarkašice Medveščaka svladale su Trešnjevku 2009 68:51 i tako povele 1-0.

Nakon početnih 9:8 Medveščaku su prednost donijele trice Marije Radoš i Ive Todorić te poeni Bure i Tadić za + 9 (19:10). Todorić je svojom drugom tricom prednost digla na +11 (24:13). Karla Erjavec je držala Trešnjevku u rezultatskom priključku (34:29), a Todorić uz tricu Mateje Tadić donosi Medekicama + 9 (40:31) na poluvremenu.

Zelene su držale zaostatak od desetak koševa u trećoj dionici, a sve nade ekipe Deana Nemeca nestale su u početnim minutama posljednje četvrtine kada Medveščak radi seriju 10:0 za +22 (61:39).

Ekipu Braslava Turića u izostanku učinka Ive Borović (4p, šut 1/8) predvodila je Todorić sa 16 poena i 9 skokova. Patricia Bura (8 sk) i Tadić (8as) su dodale po 13, a Radoš 12 poena uz 8 skokova. Kod Trešnjevke 2009 uvjerljivo najbolja Erjavec s 20 poena, a Josipa Pavić je dodala 8.

Druga utakmica igra se u subotu u Domu sportova (17.05 sati).