Medveščak tijesno protiv Splita, Trešnjevka protiv Raguse

Prve utakmice polufinala doigravanja za naslov državnih prvakinja donijele su neizvjesnost kojoj se malo tko nadao.

U subotu su odigrane prve utakmice polufinala doigravanja za prvakinje Hrvatske. Medveščak je u neizvjesnoj završnici svladao Split 62:57, a Trešnjevka 2009 je također u završnici uspijela slomiti otpor Raguse iz Dubrovnika i upisati pobjedu 54:44.

Medveščak je teže od očekivanog slomio Splićanke koje su na poluvremenu zaostajale 31:24, a sredinom treće četvrtine stigle na minus 1 (33:32). Početkom posljednje četvrtine Medveščak je imao 8 razlike (48:40), ali su uporne gošće preko Maje i Katarine Puljić, te Josipe Silov u posljednje četiri minute ušle s zaostatkom 54:52.

Patricia Bura je na ulasku u posljednju minutu dovela Medveščak u prednost 59:55. Silov je vratila neizvjesnost (59:57), a Matea Tadić pogodila oba bacanja. U završnici je promašaj Silov jednim bacanjem kaznila Iva Todorić.  Iva Borović je predvodila Medveščak s 28 poena (trice 5/16). Tadić je dodala 11,a  Bura je uz 6 poena imala 17 skokova. Kod Splita Silov je ubacila 15, a Katarina Puljić 12.

Trešnjevka 2009 je u još jednoj utakmici protiv Raguse na mali broj poena do pobjede stigla u posljednje tri minute u koje je ušla s prednošću 46:44. Imala je ekipa Deana Nemeca 11 razlike (44:33) na šest minuta do kraja, ali pobjedu spašavala u završnici kada je Karla Erjavec ubacila bacanja, a poene iz igre Marta Galić i Josipa Pavić. Erjavec je ubacila 16, Pavić 14, a Anđela Katavić 10. Lucija Kostić je imala 13 skokova. Ragusu je predvodila Josipa Zovko (21).

Druge utakmice igraju se u utorak (Dubrovnik) i srijedu (Split).