Miličić na popravnom ispitu donio naslov Wloclaweku

Autor: br

Sobin i Delaš prvaci Poljske.

Igor Miličić je na 'popravnom ispitu' odveo Anwil Wloclawek do naslova prvaka Poljske. Nakon što je prošle godine pritisnut ozljedama ispustio startnu jedinicu i ispao u ranoj fazi natjecanja hrvatski je strateg opravdao povjerenje čelnih ljudi kluba i ovoga puta otišao do kraja.

U momčadi je imao i dvojicu Hrvata Antu Delaša i Josipa Sobina. U čast ovoj maloj hrvatskoj zajednici slavi se u Wloclaweku i hrvatska košarka.

U šestoj utakmici finalne serije koja se igra na četiri pobjede Anwil je slavio na gostovanju kod BM Slam Slama 65-73. U posljednju četvrtinu momčadi su ušle izjednačene. Tri i pol minute bile su dovoljne Anwilu da pobjegne na nedostižnih 9 poena viška i osvoji naslov.

Josip Sobin  je u pobjedu ugradio 6 poena uz 4 skoka i asistenciju. Ante Delaš je i ovaj puta dobio mrvice. Igrao je manje od dvije minute bez učinka.

Jure Škifić je za domaćine ubacio 7 poena.