Mlada reprezentacija razbila Švicarce na otvaranju EP B divizije

Korak po korak

HRVATSKA – ŠVICARSKA 82:48 (20:21, 18:5, 21:10, 23:12)

U20 košarkaška reprezentacija Hrvatske pobjedom nad Švicarskom 82:48 otvorila je Europsko prvenstvo B divizije u Rumunjskoj.

Svi igrači trenera Jakše Vulića su se upisali u strijelce, a prednjačili su Toni Bilić (14 poena, 10 skokova) i Ivan Bogdanović (11 poena, 7 skokova).

Izjednačena prva četvrtina završila je vodstvom Švicarske 20:21. U drugoj Hrvatska podiže agresivnost u obrani i ostavlja protivnika na samo pet poena, istovremeno ih zabija 18 za ugodnih +12 na poluvremenu (38:26).

Do polovice treće četvrtine igrala se ravnopravna košarka koja nije donijela rezultatski pomak (45:33), a onda je krenula nova serija Hrvatske koja je do ulaska u posljednju dionicu otišla na nedostižnih +23 (59:36).

Do kraja utakmice ta je prednost povećala za dodatnih 11 poena, završilo je 82:48.

Sutra u 14:30 u susretu 2. kola skupine A protivnik Hrvatskoj bit će reprezentacija Latvije, a prijenos uživo možete pratiti na službenom FIBA You tube kanalu.

Nakon utakmice s Latvijom slijede dva dana odmora pa ogledi s Finskom i Slovačkom.