Nakon Novog Pazara još jedan novak bolji od Splita

Mejdan proslavio pobjedu Slobode.

Košarkaši Slobode u sjajnom ambijentu dočekali su Split u okviru 4. kolu ABA lige. Rezultat je bio 84:73 u korist Slobode, javlja portal bhbasket.ba.

Prvih pet minuta igre proteklo je izjednačeno, Sloboda u nastavku dolazi do +9 (27:18). Nakon time-outa Splićani se smanjuju vodstvo domaćina i u drugu četvrtinu ulazi se s rezultatom 27:23 za Slobodu. Tuzlaci tada preuzimaju incijativu te predvođeni Gegićem na poluvrijeme odlaze s vodstvom 45:39.

U trećoj četvrtini tricom Manjgafića Sloboda dolazi do dvoznamenkaste prednosti 52:42. Splićani uzvraćaju preko Perkovića, a nakon toga Tuzlaci preko Grubora za 55:45. Po prvi put Sloboda dolazi do +12, 57:45, u 25. minuti. Splićani tri minute kasnije tricom Morrisa smanjuju na - 8 (53:61).

Sloboda poenima Janjića u posljednju dionicu ulazi s vodstvom 64:53. Do kraja domaćin ne dopušta gostima da ugroze vodstvo i dolazi zasluženo do prve pobjede u ABA 2 ligi.

Kod Slobode najefikesniji su bili Gegić (16) i  Greg  (14). Kod Splićana prednjačio je Bajo s 20 poena.

Žuti su tako nakon poraza od Novog Pazara poraženi od još jednog novaka u natjecanjima pod kapom ABA-e.