Nakon Turske i Italija počastila Francuze. Koliko samo sreće imaju...

Autor: Z.D. Photo: FIBA

Nakon novog produžetka ušli su u polufinale EuroBasketa

Ponovno su se Francuzi provukli u nokaut fazi natjecanja i stigli na korak od postolja.

Pobjedom nad Italijom nakon produžetka 93-85 (77-77) izborili su polufinale Eurobasketa.

Podsjetimo kako su u osmini finala iskoristili sve poklone Turske i više sretno nego spretno otišli dalje, također nakon produžetka.

Sada su ih častili Talijani koji su u regularnom dijelu utakmice imali sve u svojim rukama. Istina, Francuska je u trećoj četvrtini imala 10 poena viška, no tada je krenula talijanska serija trica za veliki preokret. Dvije minuta prije kraja bilo je 75-68 za Talijane.

Tragičar susreta bio je Fontecchio koji je kod rezultata 77-75 na 16 sekundi prije kraja promašio oba slobodna bacanja,  nakon što je Huertel izjednačio, i šut za pobjedu.

U produžetku sve se okrenulo na francusku stranu koji čekaju pobjednika susreta Slovenija-Poljska.

Drugi polufinalni par čine Španjolska i Njemačka.

Polufinalne utakmice igraju se u petak, a utakmica ze treće mjesto i finale u nedjelju.