Nazovi M radi trofeja!

Miro Bilan je zgrabio svoj 13. trofej u karijeri.

Njegov novi klub Dinamo Sassari je osvojio talijanski Superkup. U finalu je pala Venecija (83-80). Bilan je igrao 20 minuta te uz 9 poena imao i 6 skokova. Istina, slobodna bacanja su štekala (1-6), no na kraju balade Bilan, njegovi suigrači i stručni stožer predvođen bivšim pomoćnim trenerom Cedevite Gianmarcom Pozzeccom ima li su razloga za slavlje.

Velika je ovo satisfakcija za Sassari koji je prošle godine izgubio u finalu prvenstva od istog protivnika i to na posjed lopte u sedmoj utakmici serije (70-72)

Ovo je drugi osvojeni Superkup Sassarija u povijesti za kojeg je osim Venecije valjalo pobijediti i Cremonu (101-94). Na ovoj je utakmici Bilan postigao 11 poena uz 8 skokova.

Ovo je Bilanov 12. trofej u karijeri. S Asvelom je prošle sezone osvojio francuski kup i prvenstvo. Sezonu ranije osvojio je kup i sa Strasbourgom, a prije toga u dresu Cedevite dograbio je devet trofeja (četiri naslova prvak Hrvatske i pet naslova pobjednika Kupa Krešimira Ćosića).